Iz minute u minutu, Liga nacija: Pobjeda Portugala uz malo rukometa i igrača više, ali Vatreni ostaju u elitnoj skupini

Hrvatska je večeras izgubila 2:3 odlučujuću utakmicu za ostanak u A Ligi nacija protiv Portugala na Poljudu. Hrvatskoj je za ostanak trebao bolji ili isti rezultat od onog kojeg je ostvarila Švedska u utakmici u Francuskoj. Francuzi su pobijedili Šveđane 4:2 i tako su Vatreni ostali u A Ligi nacija.

Hrvatska je povela golom Kovačića u 29′ i uspjela sačuvati rezultat do odmora.

U drugom poluvremenu Rog je na bezveznom prekršaju na Ronaldu u 51′ zaradio drugi žuti, pa je Hrvatska ostala s igračem manje.

Ronaldo je izveo taj slobodnjak, Livaković obranio, ali je Dias zabio za 1:1. Uz to, 60′ Jota je igrao rukom i Felix je zabio gol, 2:1, a VAR-a nema.

No, situaciju popravlja izjednačujućim golom u 64′ Kovačić, 2:2. U 90′ Korner za Portugal, Livakoviću je lopta ispala, Dias zabija za 3:2.

Hrvatska-Portugal (20:45)

PORTUGAL Patricio – N. Semedo, Dias, R. Semedo, Rui, Danilo, Moutinho, Fernandes – Jota, Felix, Ronaldo

HRVATSKA Livaković – Juranović, Lovren, Škorić, Bradarić – Rog, Modrić, Kovačić, Pašalić – Vlašić, Perišić

—————————————————————————————————————————–

Hrvatska-Portugal 2:3

90+3′ Kraj, pobjeda Portugala uz malo rukometa i igrača više

90′ Na Poljudu se igra 3 minute nadoknade, izišao je Kovačić, ušao Bašić

90′ Švedska je u Francuskoj smanjila na 3:2

90′ Korner za Portugal, Livakoviću je lopta ispala, Dias zabija za 3:2

86′ Oliviera puca visoko iznad Livakovićevog gola

83′ Oršić umjesto Vlašića

79′ Livaković spašava Vatrene

77′ Trincao puca pokraj gola. Jota van, Paulinho ulazi, Oliviera umjesto Danila

76′ Korner za Portugal

74′ Brekalo puca pokraj gola

72′ Perišić puca pokraj gola

71′ Felix van, B. Silva ulazi, Cancelo ulazi umjesto Ruija

65′ Francuzi su poveli 3:1 protiv Švedske

64′ Brekalo umjesto Pašalića, Kovačiiiić 2:2

60′ Jota je igrao rukom i Felix je zabio gol, 2:1, VAR-a nema.

57′ Perišiću žuti karton

56′ Još jedan korner za goste

55′ Korner za Portugal, pa još jedan

52′ Slobodnjak je izveo Ronaldo, Livaković je obranio, ali je Semedo vratio loptu do Diasa i 1:1

51′ Rog je dobio drugi žuti, faulirao je Ronalda, Vatreni imaju igrača manje

49′ Korner za Portugal, nema opasnosti

48′ Dias glavom preko Livakovićevog gola nakon slobodnog udarca za goste

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Fernandes van, Trincao unutra

45′ Portugal je stisnuo pred kraj poluvremena, vatreni se brane, kraj prvog poluvremena

39′ Slobodnjak za Portugal, lopta dolazi do Danila čiju bombu skida Livaković

37′ Kakva šansa za Juranovića, ubacio je Perišić, ali je Juranović glavom pucao pokraj gola gostiju

36′ Francuzi vode 2:1 protiv Švedske

35′ Rog je dobro ušao u blok Joti, opasna je bila situacija pred golom Livakovića

33′ Modrić izvodi korner, lopta dolazi do Roga koji puca visoko iznad gola gostiju

32′ Korner za Vatrene, Modrić, opet korner

29′ Kovačiiić 1:0

27′ Korner za Vatrene, Modrić, gosti su očistili

24′ Korner za goste, Livaković izbija

22′ Prilika za Vatrene, ali se Pašalić pod pritiskom obrane poskliznuo u šesnaestercu gostiju. Rogu žuti u kontri Portugala

19′ Ronaldo nije dobro zahvatio loptu glavom, nema opasnosti

17′ Francuska je izjednačila, 1:1 protiv Švedske

14′ Ozbiljan napad gostiju, korner, očišćeno

12′ Korner za goste, gužva ispred Livakovićevog gola, još jedan korner, očišćeno

10′ Hrvatska pokazuje želju i htijenje, ali zasad ništa konkretno osim inicijative na terenu

5′ U Utakmici koja je bitna za ostanak Hrvatske u A Ligi nacija, Švedska je u Francuskoj povela 1:0

4′ Korner za Vatrene, Modrić kratko Kovačiću, izbijeno

2′ Hrvatska je počela dosta ofenzivno