Iz minute u minutu, Liga nacija, Švedska-Hrvatska: Šveđani zabili sve golove, loša utakmica Vatrenih, ali još uvijek smo u igri – odlučuje zadnje kolo i sraz s Portugalom

Vatreni igraju još dvije utakmice u ovoj sezoni Lige nacija. Večeras protiv Švedske u Solni, predgrađu Stockholma, u utorak dočekuju Portugal na splitskom Poljudu bez gledatelja.

Zlatko Dalić je krenuo s jednim, centralnim, napadačem, u prvih 11 ponovno je Ante Budimir koji je zabio i Turskoj.
Stoperski par su Ćaleta-Car – Pongrančić, oni su igrali skupa u RB Salzburgu. Švedska je krenula s najjačim sastavom.

Hrvatska je u prvom poluvremenu djelovala potpuno neambiciozno, pa je Švedska otišla na odmor s prednošću 2:0.

U drugom poluvremenu Šveđani su zabili sebi gol, pa je završilo 2:1. Vatreni još uvijek vise za ostanak u elitnom razredu Lige nacija, jedino što su ukupno više zabili golova od Šveđana. O ostanku će odlučiti utakmica s Portugalom u Splitu.

Švedska-Hrvatska (20:45)

ŠVEDSKA (4-4-2) Olsen – Lustig, Lindelof, Danielsson, Bengtsson – Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Kuluševski

HRVATSKA (4-2-3-1) Livaković – Barišić, Ćaleta-Car, Pongračić, Uremović – Kovačić, Modrić – Vlašić, Brekalo, Perišić – Budimir

Sudac: Daniel Siebert, Njemačka

—————————————————————————————————————————–

Švedska-Hrvatska 2:1

90+3′ Kraj utakmice, 2:1 za Šveđane.

90′ Korner za Vatrene, nema opasnosti. Igra se tri minute nadoknade

89′ Livaković spašava gol Danielsson je pucao glavom

85′ Ekdalu žuti

81′ Gooool 2:1, Danielsson posprema loptu u svoj gol, Perišić je pucao

77′ Petković, Rog i Meljnjak ulaze, Brekalo, Kovačić i Pongračić izlaze

75′ Olsson puca iznad gola

74′ Kuluševski van, Claesson unutra

69′ Korner za domaće, nema opasnosti

68′ Žuti za Brekala

67′ Forsberg puca preko gola

63′ Ekdal u opasnoj prilici, ali puca visoko iznad Livakovićevog gola. Pašalić umjesto Budimira

58′ Sad bar Hrvatska ima inicijativu, ali bez konkretne završnice

51′ Korner za Vatrene. Modrić ubacuje, nema opasnosti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena

45+2′ Danielsson 2:0, zabija na ubačaj Larssona iz kornera. Kraj prvog poluvremena.

45′ Igra se dvije minute nadoknade

41′ Uremović je ozlijeđen, Juranović ulazi

36′ Kuluševski, 1:0Primio je loptu u velikoj gužvi, Kovačić ga je držao premekano i zabio je pored hrvatske obrane.

35′ Ćaleta-Car, žuti, neće igrati protiv Portugala u Splitu

32′ Bengtsson puca visoko iznad Livakovićevog gola

30′ Korner za domaće, izbijeno

28′ švedska izvodi slobodni udarac s 25 metara, Forsberg izravno puca, Livaković brani

26′ Hrvatska ima inicijativu, bilo je nekoliko pokušaja, ali bez završnog pasa

23′ Perišić dobro puca, Olsen u korner. Nema opasnosti

21′ Korner za Hrvatsku. Kratka kombinacija, nastavak napada, Brekalo puca, Olsen brani

16′ Forsberg puca, Livaković brani

13′ Korner za Švedsku, izbijeno

10′ Posjed lopte Švedska 61%, Hrvatska 39%

6′ Kuluševski puca, Livaković brani

5′ Mini pritisak domaćih