Iz minute u minutu, Turska- Hrvatska: Burno u Istanbulu, šest golova

Vatreni su igrali prijateljsku utakmicu s Turskom u Istanbulu od 18:45, a rezultat je bio također prijateljski, 3:3.

U 22′ Jedanaesterac za Tursku, Vida je srušio Tosuna, Tosun realizirao za 1:0. U 32′ Ante Budimir zabija za 1:1, malo si je pomogao rukom, ali nitko nije ništa vidio. U 41′ Deniz iz polukontre zabija nakon što je hrvatska obrana ispala, 2:1, a s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu počelo je žestoko, u 53′ Brekalo je odlično ubacio, a Pašalić iz prve pucao za izjednačenje, 2:2. Rezultat je trajao samo tri minute, kada Brekalo dovodi Hrvatsku u vodstvo, 3:2. No, veselje se još nije ni smirilo kada Turci, već sljedeće minute, vraćaju rezultat u egal, 3:3, zabio je Under. To je bio treći udarac domaćina u okvir i treći pogodak.

Tim je rezultatom završio ovaj prijateljski ogled.

Turska-Hrvatska (18:45)

TURSKA (4-3-3) Cakir -Sangare, Cetin, Kabak, Erkin – Kökçü, Yokuşlu, Tokoz – Under, Tosun, Turuc

HRVATSKA (4-2-3-1) Sluga – Juranović, Pongrančić, Vida, Melnjak – Badelj, Rog, Pašalić, Oršić, Brekalo – Budimir

——————————————————————————————————————————-

Turska-Hrvatska 3:3

——————————————————————————————————————————–
90+3′ Kraj utakmice, 3:3

90′ Igra se 3 minute nadoknade

85′ Perišiću žuti

77′ Modrić umjesto Pašalića, Karaca umjesto Undera

66′ Čolak umjesto Budimira

64′ Gužva pred turskim golom, Rog puca, sjajna obrana domaćeg golmana Cakira

62′ Tosun van, Unal ulazi

60′ Brekalo van, Perišić ulazi, Bašić ulazi, Badelj izlazi, Duje Ćaleta-Car umjesto Pongračića

59′ Korner za Vatrene, nema opasnosti

57′ Under 3:3Under je pobjegao Melnjaku i zabio pored Sluge. Turska ima tri udarca prema golu i tri gola

56′ Brekaloooo 2:3Oršić je ubacio, Brekalo ušao na 11 metara i pogodio glavom

53′ Pašaliiić 2:2 Brekalo je odlično ubacio, a Pašalić iz prve pucao

48′ Under puca pokraj gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Uremović umjesto Vide. Yusuf Yazıcı umjesto M. Çetina, Ömer Bayram umjesto C. Erkina

45+1′ Kraj prvog poluvremena, Turska vodi 2:1

41′ Turska vodi 2:1. Deniz iz polukontre zabija nakon što je hrvatska obrana ispala.

38′ Žuti za Kabaka. Turski stoper je žestoko uletio Budimiru i napravio prekršaj.

32′ Ante Budimir zabija za 1:1. Hrvatski napadač pogodio je majstorskim lobom. Da ima VAR-a gola ne bi bilo jer si je Budimir spustio loptu rukom, no sudac ništa nije vidio.

27′ Budimir je u razmaku nekoliko minuta dva puta pao i tražio penal, ali slovenski sudac ništa nije pokazao.

23′ Sluga u lijevu, a Tosun puca u desnu stranu za vodstvo Turske 1:0.

22′ Penal za Tursku! Vida je srušio Tosuna, sve je čisto. Badelj je izgubio loptu, a Vida je zakasnio u duelu i napravio prekršaj.

18′ Rog sjajno! Hrvatski veznjak fantastično je uklizao i blokirao opasan udarac turskog veznjaka.

10′ Lijep centaršut Juranovića na glavu Budimira, no hrvatski napadač nije dobro zahvatio loptu. Šteta…

7′ Pokušao je i Meljnjak, ali puca daleko iznad gola.

6′ Evo prvog udarca Hrvatske. Pucao je Oršić sa 20 metara, ali točno u golmana Turske.

5′ Igra se na sredini terena, Hrvatska od početka drži posjed.

1′ Počela je utakmica.