VIDEO Europska liga: Dinamo nakon dugo mučenja, s igračem više, ipak uzeo tri boda protiv Wolfsbergera

Dinamo je dočekao Wolfsberger na Maksimiru od 21:00 u trećem kolu skupine K Europske lige nakon što je u prva dva kola remizirao doma s Feyenoordom i s CSKA u Moskvi. Austrijanci su, neočekivano, bili na prvom mjestu u grupi poslije domaćeg remija s Rusima i 1:4 kod Feyenoorda u Rotterdamu.

Korona je bila utjecajni selektor u sastavima, u Dinamu je pozitivno pet igrača (Livaković, Stojanović, Ivanušec, Petković…), stručni stožer, Zoran Mamić. Umjesto Mamića na klupi je Alen Paternac… A, ne zna se koliko je igrača Wolfsbergera zaraženo, a koliko članova stručnog stožera od ukupno devet. Imaju samo šest igrača na klupi.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova. U 45′ gosti su ostali bez igrača, Taferner je zaradio drugi žuti.

U drugom poluvremenu Dinamo se dugo mučio, ušao je Atiemwen i odmah zabio gol u 76′ za 1:0, što je bio i krajnji rezultat.

Dinamo- Wolfsberger (21:00)

DINAMO: Zagorac, Moharrami, Lauritsen, Perić, Gvardiol, Jakić, Franjić, Ademi, Majer, Oršić, Gavranović

WOLFSBERGER: Kofler, Novak, Baumgartner, Lochoshvili, Pavelić, Stratznig, Wernitznig, Peretz, Taferner, Dieng, Joveljić

Klupa Dinama: vratar Josipović, Kastrati, Leovac, Burton, Šutalo, Krizmanić, Jurišić, Jelenić, Svržnjak i Atiemwen.

Klupa Wolfsbergera: vratar Solde, Perić, Vizinger, Schmerböck, Hodžić i Jasić, samo šest igrača

Sudac: Jerome Brisard (Fra)

—————————————————————————————————————————-

Dinamo- Wolfsberger 1:0

90+5′ Kraj, 1:0 za Dinamo

90+2′ Burton umjesto Gavranovića

90′ Igra se četiri minute nadoknade

89′ Hodžiću žuti

88′ Leovac je lijepo prošao u šesnaesterac gostiju ali je traljavo pucao pokraj gola

80′ Schmerböck umjesto Peretza, Hodžić umjesto Pavelića

79′ Peternac, koji je na klupi umjesto Mamića, traži da igrači zabiju drugi gol

78′ Korner za Dinamo, nema opasnosti

76′ Atiemwen 1:0

74′ Majer je izveo korner, Ademi puca snažno glavom, ali Kofler brani. Moharrami van, Atiemwen ulazi

73′ Korner za Dinamo

71′ Majeru žuti

68′ Paveliću žuti

66′ Žuti za Franjića

60′ Slobodni udarac za Dinamo, više od 25 metara. Oršić puca, od živog zida u korner. Nema opasnosti

57′ Korner za Dinamo, nema opasnosti

55′ Leovcu žuti

54′ Vizinger umjesto Dienga

50′ Majer puca visoko iznad gola

47′ Diengu žuti karton

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Kastrati umjesto Jakića, kod gostiju Perić umjesto Joveljića

45+3′ Kraj poluvremena, 0:0

45+2′ Korner za Dinamo, nema opasnosti

45′ Taferner drugi žuti, gosti imaju igrača manje

36′ Wernitznigu žuti

26′ Oršić puca malo preko gola

24′ Baumgartneru žuti zbog faula na Ademiju

19′ Gavranović je dobio lijepo loptu, ali s 12 metara puca pod oblake

15′ Leovac umjesto Perića

14′ Tafelmeru žuti

9′ Dinamo je tražio jedanaesterac poslije jednog ubačaja iz prekida, ali sudac je dosudio kontra-prekršaj

5′ Početno ispitivanje snaga

Prije utakmice održana je minuta šutnje za Dinamovu legendu Slavena Zambatu, kao i za žrtve nedavnog terorističkog napada u Beču. Igrači jedne i druge momčadi igraju s crnom vrpcom oko ruke.

Utakmica počinje u 21:00 uz tekstualni prijenos…