Iz minute u minutu, Liga nacija: Hrvatskoj nije dosuđen jedanaesterac, Francuzi opet pobijedili

Nakon pobjede nad Švedskom 2:1, na Maksimiru je bila Francuska, koju Vatreni nisu savladali ni večeras, 1:2.

Vatreni su nesretno primili gol u 8′, Vida je odbio jednu ubačenu loptu na noge Griezmannu koji s desetak metara zabija pokrivenom Livakoviću u suprotni dio gola. U 36′ Badelj ubacuje u kazneni prostor gostiju, Vatreni su protestirali zbog igranja rukom francuske obrane. Nije suđen jedanaesterac iako je Mendy igrao rukom.

U drugom poluvremenu u 65′ Vlašić izjednačuje.

Nevjerojatna odluka suca Kuipersa u 76′. Korner za Francuze iako je Koman sam izbio loptu. Nakon kornera lopta dolazi do Pogbe, Livaković spašava gol.

U 79′ Mbappe postavlja konačnih 1:2, Vatreni stoperi su bili prespori za njega.

Hrvatska-Francuska (20:45)

HRVATSKA 4-2-3-1 Livaković – Uremović, Vida, Lovren, Barišić – Badelj, Modrić – Pašalić, Vlašić, Perišić – Petković

FRANCUSKA 4-3-1-2 Lloris – Digne, Lenglet, Varane, Mendy, – Nzonzi, Rabiot, Tolisso, Griezmann, Martial, Mbappe

Glavni sudac: Björn Kuipers

—————————————————————————————————————————–
Hrvatska-Francuska 1:2
90+5′ Kraj utakmice, pobjeda Francuske

90+4′ Uremović ubacuje , Lloris hvata

90+2′ Lovrenu žuti, neće ga biti protiv Švedske

90+1′ Žuti za Pogbu, napucao loptu

90′ Kramarić u prilici, ali Lloris brani. Igra se 5 minuta nadoknade

85′ Kovačić puca, Lloris brani

83′ Griezmann izlazi, Giroud ulazi

82′ Hernandez umjesto Dignea

80′ Vlašić izlazi, Kramarić ulazi

79′ Mbappe 1:2 Pogba je ubacio na Dignea koji iz prve dodaje do napadača PSG-a. Stoperi Vatrenih su bili prespori

78′ Bradarić umjesto Perišića

76′ Korner za Francuze iako je Koman sam izbio loptu. Nakon kornera lopta dolazi do Pogbe, Livaković spašava gol

74′ Pogba ulazi umjesto Rabiota

68′ Korner za Vatrene. Modrić do Brekala koji s više od 20 metara puca preko gola

65′ Vlaaašiiić 1:1 Modrić nalazi Brekala koji dodaje do Vlašića

62′ Martial van, Coman unutra, Tolisso, Camavinga unutra

61′ Petković van, Budimir ulazi

56′ Uremoviću žuti

53′ Vlašić puca pokraj gola

50′ Korner za Francuze, izbijeno

47′ Perišić probija lijevu stranu, oštro u peterac, ali tamo nema nikoga od Vatrenih

46′ Kovačić umjesto Badelja, Brekalo umjesto Pašalića, počelo je drugo poluvrijeme

45+1′ Kraj prvog poluvremena, 0:1

44′ Prekršaj za Francuze s lijeve strane kaznenog prostora, Lenglet glavom puca pokraj Livakovićevog gola

37′ Modrić je lijepo prošao kroz Francuze i pokušao dodati. Vatreni su opet protestirali zbog igre Francuza rukom

36′ Ubačaj Badelja, Vatreni su protestirali zbog igranja rukom francuske obrane. Nije suđen jedanaesterac iako je Mendy igrao rukom

30′ Dobra prilika, Perišić je lijepo ubacio pred gol gostiju, ali Pašaliću Lloris skida udarac s pet metara

25′ Prekršaj na Petkoviću, 25 metara od francuskog gola. Perišić snažno puca, ali preko gola

20′ Korner za Hrvatsku, kombinacija, lopta ubačena u kazneni prostor, Lovren glavom puca preko gola

15′ Mogla je Hrvatska dobiti i drugi gol, ali je Mbappe promašio zicer

8′ Griezmann, 1:0 Mendy je probio Barišića i ubacio, lopta se od Vide odbila do Griezmanna na desetak metara, koji zabija gol

5′ Vlašiću žuti, udario Mendyja po nogi

3′ Polukontra za Hrvatsku, Uremović je srušen, a Digne je dobio žuti

2′ Nakon bijega Petkovića Vatreni su mogli i opasnije zaprijetiti.