VIDEO, Iz minute u minutu: Rijeka iz Europske lige izbacila favorizirani Kopenhagen

Od 20 sati na stadionu Parken igrala se utakmica play-offa Europske lige između Kopenhagena i Rijeke. U vrlo dramatičnom susretu Rijeka je na kraju izbacila domaćina i ide u grupnu fazu Europske lige. Odlučujući je bio autogol Ankersena.

Kopenhagen-Rijeka (20:00 sati)

KOPENHAGEN: Johnsson, Ankersen, Nelsson, R. Sigurdsson, Bengtsson, Stage, Zeca, Pep Biel, Wind, Fischer, Wilczek

RIJEKA: Nevistić, Tomečak, Capan, Velkoski, Smolčić, Štefulj, Pavičić, Andrijašević, Gnezda Čerin, Lončar, Kulenović

—————————————————————————————————————————–

Kopenhagen-Rijeka 0:1

90+5′ Kraj utakmice, Rijeka je u grupnoj fazi Europske lige

90+4′ Raspopoviću žuti

90+2′ Zeca žuti karton

90+1′ Tomečak van, Raspopović unutra, 4 minute sudačke nadoknade

89′ Wilczek puca upadu preko riječkog gola

87′ Kakva prilika Rijeke, Escoval s 2 metra puca između nogu domaćeg golmana, koji je zaustavlja

86′ Korner za Rijeku, neopasno

83′ Kulenović izlazi šepajući, Escoval ulazi

81′ Kulenovićeva solo akcija, ali puca u domaćeg golmana

79′ Čerinu žuti

76′ Pavičić van, Lepinjica ulazi

74′ Nevistić brani Wilczekov udarac glavom s pet metara

72′ Wilczekova bomba, malo iznad riječkog gola

67′ Ankersen izlazi, ulazi Bartolec

64′ Nakon kornera Rijeka je ipak uz puno muke raščistila situaciju

63′ Wind puca u blok, korner za domaće.

62′ Sigurdssonu žuti, ali i Kulenoviću jer je tražio žuti za Sigurdssona

60′ Ankersen visoko preko gola

59′ Ankersenu žuti, faul na Štefulju

56′ Čerin visoko preko gola. Počela je kiša u Kopenhagenu, a krov nije zatvoren

53′ Slobodnjak za domaće, brani Nevistić

50′ Još jedna brza tranzicija Rijeke, Kulenović nalazi Andrijaševića koji malo kasni i ne zahvaća dobro loptu

48′ Wind puca iznad Nevistićevog gola

48′ Kulenović puca u Johnssona nakon solidne polukontre Rijeke

46′ Fischer izlazi, Kaufmann ulazi. Počelo je drugo poluvrijeme

——————————————————————————————————————————-
45+1′ Kraj prvog poluvremena. Copenhagen – Rijeka 0:1

36′ Prilika za domaćina. Nakon ubačaja lopta je došla do Bengtssona koji je snažno potegnuo s 15 metara, ali udarac je završio u bloku

34′ Pavičić je oštro ubacio iz kuta, lopta je prošla kroz kazneni prostor

32′ Opasan ubačaj za Copenhagen, Stage je pucao glavom, lopta je otišla pored gola

30′ Victor Nelsson žuti karton.

27′ Biel je odigrao dobru loptu u prostor, srećom napadači Copenhagena nisu bili spremni

22′ Žuti Luka Capan.

20′ GOOOOL!!! Franko Andrijašević! Copenhagen – Rijeka 0:1. Kulenović je uspio izboriti jednu loptu, Andrijašević je iskoristio sudar braniča Copenhagena, prošao sam i uspio prebaciti vratara. Lopta se odbila od grede i završila u koljenu Ankersena, pa se odbila u gol.

14′ Smolčić je okušao udarac s 25 metara, lopta je završila u bloku

14′ Andrijašević je dugim dodavanjem pokušao pronaći Kulenovića, ali lopta je završila u rukama vratara Copenhagena

12′ Nevistić je odnio jedan opasan ubačaj

10′ Bengtsson je pucao s 18 metara, ali nije bilo preciznosti

8′ Capan je krivo odigrao jedno dodavanje, na kraju uspio izbiti loptu u korner ispred Wilczeka

5′ Rijeka je stigla u kazneni prostor Copenhagena u prilici koja je obećavala, ali na kraju bez ozbiljnije prijetnje

5′ Ubačaj iz kuta, Wind ju je skrenuo glavom, ali Nevistić je na mjestu 4 Opasan ubačaj, Nevistić je kratko dirao loptu, korner za domaćina

4′ Copenhagen je izborio slobodan udarac na desnom boku