Iz minute u minutu: Dinamo preko Flore do Europske lige

Nogometaši Dinama od 19 sati lovili su skupinu Europske lige protiv estonske Flore, koja, barem na papiru, nije trebala imati neke šanse za prolazak.

Dinamo je krenuo ofenzivno, u formaciji 4-4-2, s Gavranovićem i Petkovićem u napadu. Na kraju prvog poluvremena bilo je 2:0 za Dinamo, strijelci Gavranović u 11′ i Ademi u 26′.

U drugom poluvremenu Dinamo je igrao loše, s puno pogrešaka, a Flora je dominirala, pa i smanjila na 2:1. No individualna kvaliteta je riješila utakmicu, Petkovićeva asistencija i Ademijev drugi gol, za 3:1, riješili su susret.

Dinamo – Flora (19h, Maksimir)

Dinamo: Livaković, Stojanović, Gvardiol, Theophile-Catherine, Leovac, Ademi, Jakić, Majer, Oršić, Gavranović, Petković

Flora: Igonen, Lilander, Purg, Kuusk, Lukka, Kreida, Soomets, Sinjavskij, Vasiljev, Alliku, Liivak

——————————————————————————————————————————–
Dinamo – Flora 3:1
—————————————————————————————————————————–
90+7′ Kraj, Dinamo – Flora 3:1

90+7′ Flora dominira i u sučevoj nadoknadi

90′ Gojak puca, od bloka u korner. Ademi na ubačaj Leovca puca glavom pokraj gola.

88′ Poom ulazi, Kreida van

87′ Adeeemi, asistencija Petkovića 3:1

86′ Kastrati je ubacio, Petković glavom puca pokraj gola

83′ Majer van, Kastrati unutra

83′ Cijelo drugo poluvrijeme Dinamo je neprepoznatljiv

80′ Soomets van Miller ulazi

76′ Liivak van, Lepik unutra

71′ Flora je opet napala Dinamo

68′ Gojak umjesto Oršića

65′ Sinjavskij 2:1 Ušao Ivanušec, Gavranović van

61′ Gosti dominiraju u prvih 15 minuta nastavka

56′ Kreida puca snažno pokraj Dinamovog gola

54′ Liivak puca preko Livakovićevog gola

53′ Oršić trese stativu

51′ Još jedan jalovi pokušaj Flore

49′ četvrti korner za goste u nizu, pritisak traje, Sinjavskij ga rješava udarcem visoko preko Livakovićevog gola

48′ Tri kornera zaredom za goste

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima

45+1′ Kraj prvog poluvremena, 2:0 za Dinamo

41′ Leovac u prilici, puca pokraj vrata

39′ Korner za Dinamo. Majer ubacuje, ali nema opasnosti

35′ Majer izvodi korner izravno na gol Flore, ali lopta sjeda malo iza grede

26′ Ademiiiiii “2:0, asistencija Gavranovića

21′ Sinjavskij dobro puca s dvadesetak metara, Livaković brani

17′ Flora pokušava zadnjih nekoliko minuta organizirati napad

11′ Gavranoviiić. Majer ubacuje u kazneni prostor gostiju s desne strane i Gavranović glavom zabija 1:0

10′ Dinamo pokušava organizirati opasniji napad, gosti se brane

1′ Odmah je Petković bio u kaznenom prostoru gostiju, njegov udara je blokiran