Iz minute u minutu, Liga prvaka: Ferencvaroš izbacio Dinamo, zabio sebi jedan i dva gola Livakoviću

U trećem pretkolu Lige prvaka u Budimpešti na stadionu Groupama Arena snage su odmjerili mađarski prvak Ferencvaroš i hrvatski prvak Dinamo. Dinamo je ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka, sva tri gola zabio je Ferencvaroš, završilo je 2:1. Modri će nastaviti u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Prvo poluvrijeme je završilo 1:1, oba gola su postigli domaći. Pojačanje Ferencvaroša iz zagrebačke Lokomotive Uzuni je nakon autogola postigao i gol za 2:1.

Dinamo je prije godinu dana na istom mjestu pregazio Ferencvaros, 4:0, ali večeras nije pokazao gotovo ništa osim jalovih pokušaja i pogrešaka u predaji lopte.

Pobjednik večerašnjeg dvoboja u Budimpešti u završnoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka igra protiv pobjednika ogleda azerbajdžanskog Karabaha i norveškog Moldea.

Ferencvaroš – Dinamo (19.00)

Ferencvaroš: Dibusz – Lovrencsics, Blažič, Kovačević, Čivić – Siger, Kharatin, Somalia – Nguen, Uzuni, Boli

Dinamo: Livaković – Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Ademi – Kastrati, Gojak, Majer, Oršić – Petković

Ferencvaroš-Dinamo 2:1

——————————————————————————————————————————
90+5′ Dinamo je ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka, 2:1 za Ferencvaroš

90+2′ Gavranović dvaput puca i ništa

90′ Igra se 5 min nadoknade

87′ Čiviću žuti, korner za Dinamo, nema opasnosti

84′ Korner za Dinamo, pritisak je trajao, ali Petković nije dobro zahvatio loptu

83′ Korner za Dinamo. Ivanušec gađa golmana

81′ Jakiću žuti, Petkoviću žuti

79′ Korner za Ferencvaroš, Nguenu žuti zbog prigovora, Frimpong žuti, prekršaj u napadu

73′ Frimpong umjesto Kovačevića

71′ Ivanušec umjesto Oršića, Gavranović umjesto Gojaka

67′ Boli ruši Kastratija, dobiva žuti, i izlazi iz igre, mijenja ga Isael

65′ Uzuni u kontri, 2:1. Gvardiol je bio prekratak, poskliznuo se, a Leovac nije mogao stići Uzunija

62′ Korner za Ferencvaroš, Jakić je očistio, kontra Dinama preko Kastratija, Oršić puca u blok. Korner, nema opasnosti, Kastrati puca pored gola

61′ Žuti za Gojaka

60′ Majer van, Jakić ulazi

54′ Kastrati izbija pred Dibusza, puca pokraj gola

53′ Stojanović je izbio pred gol Ferencvaroša, Dibusz brani

52′ Domaći pokušavaju dugim loptama doći do šanse, bez uspjeha

47′ Korner za domaće, nema opasnosti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
——————————————————————————————————————————-
45+2′ Poluvrijeme, 1:1

45′ Igra se dvije minute nadoknade

43′ Korner za Dinamo, Dibusz izbija

38′ Livaković spašava, Uzuni je na dubinsku loptu dobro reagirao i uspio pucati iz neposredne blizine, ali Livaković brani

37′ Nakon izjednačenja Dinamo se malo povukao, a domaći pokušavaju organizirati napad

25′ Umjesto strijelca Lovrencsicsa ulazi Botka

23′ 1:1. Autogol Uzunija nakon kornera Dinama

20′ Petković je lijepo ušao u šesnaesterac domaćih, ali je pucao u blok

14′ Gojak puca u blok, korner za Dinamo, kratka kombinacija, suđeno zaleđe (nije ga bilo)

11′ Prekršaj na Petkoviću na rubu kaznenog prostora Mađara, s desne strane. Majer puca izravno u golmana koji izbija loptu

8′ Ademi je izbio pred Dibusza, ali ovaj brani

7′ Stojanović mlako puca s 12-13 metara, Dibusz brani

2′ Lovrencsics 1:0 za Ferencvaroš