Iz minute u minutu, Liga nacija: Nakon Portugala i u Francuskoj 4 gola u Livakovićevoj mreži, uz bolju igru Vatrenih

Nakon poraza 4:1 od Portugala u Ligi nacija Vatreni su večeras i u Francuskoj primili 4 gola, ali dali 2. Kao i protiv Portugala Vatreni nisu nikad slavili protiv Francuske. U sedam međusobnih susreta pet poraza, dva remija uz 7-17 gol razliku.

Vatreni su dobro djelovali u prvom dijelu, poveli golom Lovrena u 16′ i sve je dobro djelovalo do pred sam kraj poluvremena. U tri minute domaći su dvaput matirali Livakovića, pa se na odmor se otišlo s prednošću Francuske 2:1.

Ni drugo poluvrijeme nije ispočetka izgledalo loše, Brekalo je izjednačio na 2:2 u 55′.

No onda, nitko ne čuva Upamecana, koji glavom nakon Griezmannovog ubačaja iz kornera u 65′ zabija za 3:2. Iz neobično dosuđenog jedanesterca u 77′, Brozovića je lopta taknula po laktu, Giroud zabija za 4:2.

Francuska-Hrvatska (20:45)

FRANCUSKA: Lloris, Upamecano, Lenglet, Hernandez, Sissoko, Kante, Nzonzi, F. Mendy, Griezmann, Martial, Ben Yedder

Zamjene: Costil, Maignan, Dubois, Kimpembe, Varane, Camavinga, Ikone, Giroud, Digne, Rabiot i Fekir

HRVATSKA: Livaković, Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak, Brozović, Kovačić, Rebić, Vlašić, Perišić, Kramarić

Zamjene: Grbić, Sluga, Barišić, Brekalo, Budimir, Škorić, Pašalić, Jedvaj, Čolak, Badelj, Petković i Vida.

Francuska-Hrvatska 4:2

—————————————————————————————————————————–
90+4′ Kraj, 4:2

90′ Igraju se 4 minute nadoknade

89′ Vlašić puca, stativa spašava Francuze

84′ Korner za Francuze, u gol-aut

80′ Kramarić puca preko gola

76′ Jedanaesterac za Francusku, Brozović je taknuo laktom loptu. Giroud 4:2

74′ Kontra Francuza, Livaković spašava zicer Martiala

71′ Camavinga puca, Livaković brani

68′ Žuti karton za Nzonzija

66′ Perišić van, Pašalić unutra

65′ Grizmann ubacuje iz kornera, Upamecano neometan glavom za 3:2

62′ Perišić na Vlašićev ubačaj iz voleja šalje loptu preko gola. Kante izlazi, Camavinga (17 godina) ulazi, Giroud umjesto Ben Yeddera

59′ Kante žuti, faul na Kovačiću

57′ Uremović van, Vida ulazi

55′ Brekalooooo 2:2, asistent Kovačić

52′ Korner za Francuze, Griezmann izvodi, Nzonzi preko gola glavom

51′ Vatreni bez puno žurbe pokušavaju izgraditi napad

47′ Vlašić puca, korner, očišćeno

46′ Rebić van, Brekalo unutra, počelo je drugo poluvrijeme

45+1′ Martial zabija uz puno sreće u zadnjim sekundama sučeve nadoknade, 2:1. Sissoko je uzeo loptu Melnjaku i Perišiću glavom uposlio Ben Yeddera koji ubacuje u šesnaesterac do Martiala, Livaković je obranio, lopta se od njega odbila u stativu pa ušla u gol Poluvrijeme

43′ Francuzi su izveli brzi napad sa serijom točnih dodavanja, Griezmann zabija za 1:1. Martial je asistirao

42′ Perišić je izbio pred francuski gol, blok spašava domaće

38′ Lenglet, žuti, faul na Kovačiću. Korner za Hrvatsku, očišćeno

37′ Slobodnjak za Vatrene, nema opasnosti

35′ Griezmann puca slobodnjak s više od 20 metara visoko preko Livakovićevog gola

34′ Ćaleta-Car žuti karton

33′ Kramarić je izgubio loptu na sredini, Francuzi su brzo došli pred Livakovića koji spašava. Skinuo je zicer Griezmannu

32′ Perišić je ubacio, Lloris hvata

29′ Vatreni kontroliraju utakmicu

25′ Lijepo je prošao Meljnjak po lijevoj strani, prekršaj, skraćeni korner. Brozović ubacuje, korner za Vatrene, bez opasnosti

21′ Korner za Francuze, očišćeno

19′ Korner za Vatrene, išli su na kombinaciju

16′ Korner za Hrvatsku, Lovreeeen 0:1, primio je loptu, lažnjakom izbacio obranu i pogodio s desetak metara

14′ Kramarić je oduzeo loptu Nzonziju i proslijedio je prema kaznenom prostoru, Rebić propustio, Kovačić nije stigao

12′ Prvi korner za Francuze, očišćeno

11′ Nije bilo ozbiljnijih akcija

8′ Hrvatska zasad ne dozvoljava Francuzima organizaciju napada

6′ Vatreni visoko pritišću Francuze

3′ Brozović je pokušao s dubinskim proigravanjem

2′ Perišić je probao šut