Iz minute u minutu: Teška večer za Vatrene u Portugalu, 4:1 i tri stative domaćih

Vatreni su otvorili loše Ligu nacija bez Modrića i Rakitića protiv Portugala u Portu. Christiano Ronaldo nije igrato zbog problema s prstom na nogi. Hrvatska nikada nije pobijedila Portugal.

Od polovice prvog dijela Livaković je bio na streljani, tri stative Portugalaca, obranio je nekoliko zicera, ali u 41. minuti Cancelov udarac je bio prejak i precizan pod rašlje. Livaković je loptu uspio dotaknuti. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednosti Portugala.

Drugo poluvrijeme Vatreni su otvorili neambicioznom igrom, s premalo želje i htijenja, a Portugalci su sa svakim napadom zadavali sve više muke Vatrenima. U 58′ Jota se sjurio u hrvatski šesnaesterac i zabio za 2:0, a u 70′ bomba Felixa s dvadeset metara za 3:0.

Petković smanjuje na 3:1 u 91. minuti. Andre Silva zabija nakon kornera u 94′.

PORTUGAL – HRVATSKA (20.45)

PORTUGAL: Lopes – Cancelo, Pepe, Dias, Guerreiro – Moutinho, Danilo, Bruno Fernandes – Jota, Felix, Bernardo Silva

Zamjene: André Silva, Rui Patrício, José Fonte, Sérgio Oliveira, Mário Rui, André Gomes, Rui Silva, Rúben Neves, Gonçalo Guedes, Domingos Duarte, Nélson Semedo, Francisco Trincão

HRVATSKA: Livaković – Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić – Kovačić, Pašalić; Brekalo, Vlašić, Rebić; Kramarić

Zamjene: Grbić, Sluga, Vrsaljko, Perišić, Brozović, Petković, Ćaleta-Car, Budimir, Škorić, Čolak, Badelj, Melnjak.

—————————————————————————————————————————-

PORTUGAL – HRVATSKA 4:1

—————————————————————————————————————————–
90+4′ Andre Silva zabija nakon kornera

90+4′ Livaković skida udarac Joti, korner

90+1′ Petković smanjuje na 3:1

88′ André Silva umjesto Felixa

87′ Brozović puca pokraj gola

81′ Moutinho izlazi, Sérgio Oliveira ulazi

78′ Bernardo Silva izlazi, Francisco Trincão ulazi

74′ Petković umjesto Kramarića

72′ Moutinho puca pokraj gola

70′ Bomba Felixa s dvadeset metara, 3:0

68′ Vatreni u akciji, Kramarić u zaleđu

65′ Barišiću se ukazuje pomoć

61′ Brozović umjesto Pašalića, Perišić umjesto Brekala

60′ Žuti karton za Jedvaja, prekršaj na Joti

58′ Jota se sjurio u hrvatski šesnaesterac, 2:0 za Portugal

57′ Bruno Fernandes puca u Livakovića

54′ Lovren na rubu šesnaesterca ruši Jotu, Bruno Fernandes puca preko gola

52′ Korner za Vatrene, 4. (Portugal je imao 7)

47′ Jedvaju se ukazivala pomoć nakon starta Portugalca

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

——————————————————————————————————————————
45′ Portugal na odmor ide s vodstvom 1:0

43′ Drugi pokušaj Vatrenih u prvom poluvremenu. Pucao je Kramarić dva metra od gola.

41′ Cancelo zabija za 1:0

38′ Korner za Hrvatsku, Lopes hvata

34′ Opet stativa čuva Livakovića, Guerreiro je pucao s dvadesetak metara, lopta se odbila od stative u Livakoviću petu, pa u korner

30′ Korner za Vatrene, Barišić Lopesu u ruke

28′ Jota opet puca, pokraj gola

27′ Opet se trese stativa Livakovićevog gola, Jota je pucao

26′ Portugal je ima 10 udaraca prema golu, Hrvatska jedan

25′ Treći korner za Portugal, Livaković iz ležećeg položaja spašava gol

23′ Felix gađa stativu, Livaković brani drugi šut Portugalaca, Guerreiro je snažno pucao

20′ Korner za Portugal, Bruno Fernandes puca preko gola

19′ Livaković brani dobar udarac Cancela

18′ Gužva pred Livakovićevim golom, očišćeno

15′ Portugalci su dubinski proigrali, Fernandes je ušao u hrvatski šesnaesterac i vratio Felixu kojem Vida blokira šut

14′ I dalje bez konkretnog napada

9′ Igra se uglavnom na sredini terena, Bruno Fernandes s više od 20 metara puca u Livakovića

5′ Danilo puca preko Livakovićevog gola

2′ Vlašić puca, Lopes brani, korner za Vatrene, Brekalo izvodi u ruke portugalskog golmana