Lazio izgubio u Lecceu, Juve ima otvoren put ka tituli: Rebić i Ibrahimović napadaju Torineze

Je li 31. kolo ono koje će prelomiti utrku za prvaka Italije? Ako Juventus u utorak navečer pobijedi u Milanu, u Torinu mogu stavljati pjenušac na hlađenje jer će u tom slučaju otići na deset bodova viška u odnosu na Lazio, pišu 24sata.

Rimljani su u dva kola uspjeli uprskati sve dobro što su gradili u ovoj sezoni. Nakon porcije koju im je dao Milan u prošlom kolu (0-3), izgubili su i u Lecceu (1-2) kojem bi ovi bodovi mogli značiti i spas. A spas je za Lazio u drugoj minuti bio VAR koji je poništio Mancosuov (euro)gol vidjevši da je 20-ak metara prije udarca loptu dirao rukom…

Lazio je poveo u petoj nakon velike greške domaćeg golmana Gabriela, a koji će se kasnije i više nego iskupiti za tu glupost koju je iskoristio Caicedo. Mancosu je u 49. minuti prvog poluvremena dobio šansu s bijele točke koja mu nije donijela zadovoljštinu za VAR, a u 47., ili drugoj minuti drugog dijela, Lucioni je zabio za preokret. Kako je vremena gostima ponestajalo, nestalo je i živaca, pa je Patric Gabarron glumio Luisa Suareza i zbog ugriza Donatijeve ruke u sudačkoj nadoknadi dobio crveni karton.

I sada Juventus ima možda i meč-loptu. Međutim, Milan ima tri pobjede u zadnje četiri utakmice, a u sve tri je Ante Rebić golom dao svoj pečat. I danas je, dakako, u prvih 11 te, zajedno s Ibrahimovićem, cilja i na četvrtu.