U šokantnoj utakmici, nakon dva gola prednosti Osijeka, Rijeka ušla u finale Kupa Hrvatske

Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 3:2 i izborili finale Kupa Hrvatske gdje ih očekuje ogled protiv Lokomotive.

Igrala se 86. minuta. Yateke je povukao kontru i sjajno odigrao za Lončara koji ju je donio pred kazneni prostor Osijeka.

Lončar je odigrao za Yatekea koji je došao iz drugog plana i sjajno pogodio za 3:2!

Prvih deset minuta nije donijelo prilike na obje strane, ali Osijek je djelovao kao momčad koja može zaprijetiti.

Ipak, prva prilika pripala je bijelima. U 15. minuti pritisak Rijeke okončao je Lepinjica volejem sa 17 metara, nedostajalo je malo preciznosti.

I onda je stigao hladan tuš za Rijeku. U 16. minuti Silva je odigrao oštru loptu koja je prošla kroz kazneni prostor Rijeke, Bočkaj je stigao na drugu vratnicu i doveo goste u prednost – 0:1.

Četiri minute kasnije Rijeka je kružila oko kaznenog prostora Osijeka. Capan je gurnuo za Čolaka koji se uspio okrenuti pred Majstorovića, ali lopta je kraju završila u rukama Ivušića.

U 21. minuti novi pritisak domaćina. Halilović je povukao kontru i odigrao za Tomečaka koji je pokušao pronaći Andrijaševića u kaznenom prostoru, ali Ivušić je izašao na vrijeme i odnio loptu.

U završnici prvog dijela Osijek je bio blizu drugog gola. U 31. minuti Marić je ubacio, Grezda se našao u odličnoj prilici pred golom Rijeke, ali nogometaš Osijeka promašio je loptu.

Rijeka je uzvratila u 38. minuti. Tomečak se provukao po desnoj strani i ubacio, ali udarac Čolaka glavom otišao je pored gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela Osijek je propustio veliku priliku da udvostruči prednost. Galović je izgubio loptu pred kaznenim prostorom, Grezda je ubacio, a Marićev udarac otišao je preko gola.

U 48. minuti novi hladan tuš za Rijeku. Pandur je zakomplicirao situaciju i umjesto ispucavanja pokušao je odigrati kratko dodavanje. Lopta je došla do Bočkaja koji je sjajno pogodio s lijeve strane kaznenog prostora – 0:2. Osijek je blizu gola bio u 54. minuti, Žaper se našao u odličnoj situaciji, ali Pandur brani.

I onda je stigao tračak nade za Rijeku. U 56. minuti Laszlo Kleinheisler zaradio je drugi žuti karton nakon prekršaja na Lončaru.

Rijeka se unatoč brojčanoj prednosti nastavila mučiti sve do 66. minute. Nakon ubačaja s lijeve strane, lopta se odbila do Murića koji je sjajno pogodio – 1:2.

U 73. minuti utakmica je ponovo bila u egalu. Nakon ubačaja iz kuta, kontakt Talysa i Capana, a sudac Pajač pokazao je na bijelu točku!

Čolak je preuzeo odgovornost i poentirao – 2:2, piše HNK Rijeka.

Puno će se još pričati oko jedanaesterca za Rijeku, Osječani su prosvjedovali žestoko, no sudac je ostao kod svoje odluke.

Rijeka će tako po sedmi put zaigrati u finalu Kupa, dosada je pet puta podizala pobjednički pehar (2005, 2006, 2014, 2017, 2019), a suparnik u finalu koji će se igrati 1. kolovoza u Šibeniku bit će joj Lokomotiva koja je u subotu sa 3-1 (0-1) svladala Slaven Belupo. Lokomotivi će to biti drugi nastup u finalu, 2013. je izgubila od Hajduka, prenosi gol.hr.

Kup, polufinale

Rijeka – Osijek 3:2

RIJEKA Stadion HNK Rijeka. Gledatelja 0. Sudac: Igor Pajač (Zelina)

Strijelci: 0:1 Bočkaj (16′), 0:2 Bočkaj (48′), 1:2 Murić (66′), 2:2 Čolak (73′-11m), 3:2 Yatéké (86′)

Žuti kartoni: Smolčić, Halilović, Velkovski, Lepinjica (Rijeka), Žaper (Osijek).
Crveni karton: Kleinheisler (56′-drugi žuti) (Osijek).

Rijeka: Pandur, Tomečak, Capan, Galović (od 54′ Velkovski), Smolčić (od 65′ Yatéké), Štefulj, Lepinjica, Halilović (od 54′ Murić), Gorgon (od 54′ Lončar), Andrijašević, Čolak (od 90′ Escoval).
Osijek: Ivušić, Almeida, Kleinheisler, Majstorović, Grezda (od 62′ Jugović), Bočkaj, Talys (od 88′ Ndockyt), Žaper (od 88′ Mbakogu), Škorić, Lončar, Marić.