Davis Cup: Fantastični Marin Čilić odveo Hrvatsku u Madrid

Hrvatska će drugu godinu zaredom igrati na završnom turniru Davis Cupa u Madridu, naši su tenisači u kvalifikacijskom dvoboju u Zagrebu svladali reprezentaciju Indije s 3:1. Pobjednički je poen našoj vrsti donio fantastični Marin Čilić koji je u četvrtom susretu za manje od sat vremena igre projurio pored najboljeg indijskog tenisača Sumita Nagala (127. na ATP listi) prepustivši mu samo jedan gem – 6:0, 6:1.

Prethodno su u prvom subotnjem dvoboju parova 40-godišnji Rohan Bopanna i 46-godišnji Leander Paes svladali su Matu Pavića i Franka Škugora u tri seta – 6:4, 6:7(9), 7:5. Bio je to iznimno dramatičan susret u kojem su Indijci mogli završiti posao i u dva seta, no isto tako i izgubiti dvoboj. Naime, gosti su imali set i vodstvo od 4:3 u drugom setu uz servis, u tie-breaku dvije meč-lopte (kod 6:5 i 8:7), no Mate i Franko ipak su priču odveli u treći set u kojem su ranim breakom poveli s 4:2, ali nisu izdržali do kraja. Nakon tog trenutka, Škugor gubi dva svoja servisa i Indijci dolaze do počasne pobjede.

– Svaki poraz teško pada. Vratili smo se iz izgubljene situacije, na kraju imali tih 4:2 u drugom setu, no oni su od tog trenutka odigrali jako dobro. Malo sam iznenađen njihovim izdanjem, znao sam da će meč biti težak, no odigrali su iznad svojih standarda. Prevagnulo je iskustvo – rekao je nakon poraza Mate Pavić koji i dalje čeka prvu reprezentativnu pobjedu. Trenutačno je na skoru 0-7…, piše HTS.