UEFA Youth League: Juniori Dinama idu u četvrtfinale, herojska pobjeda protiv Bayerna

Juniori Dinama idu u četvrtfinale Lige prvaka mladih!

Bayern i Dinamo odigrali su 2:2 u regularnom dijelu utakmice, a nakon izvođenja jedanaesteraca Plavi su uz ukupnih 8:7 prošli dalje!

Idući suparnik je lisabonska Benfica 17. ožujka koja je u osmini finala s uvjerljivih 4:1 svladala Liverpool.

U prvom poluvremenu prštale su odlične prilike na obje strane, a u takvom je ritmu Dinamo došao do velikih 2:0. Prvo je Krizmanić nakon samo 60-ak sekundi igre postigao prvi pogodak, a Karrica je u 29. minuti povećao na 2:0.

I Bayern je imao dosta prilika, ali je realizirao jedino onu u 36. minuti kada je nakon kornera odlično reagirao Dajaku.

Odmah na startu drugog dijela Dinamo se mogao vratiti na dva gola plusa, no Šipoš nije iskoristio sjajnu šansu. S vremenom su mladi igrači Dinama umrtvili igru i činilo se kako će uspjeti do kraja zadržati postojećih 2:1.

No, u samom finišu, u 87. minuti, Gvardiol je postigao autogol i bavarska je momčad izjednačila na 2:2.

U lutriji jedanaesteraca Dinamo je na startu bio u teškoj situaciji jer udarce s bijele točke nisu realizirali Šutalo i Franjić. No, šansa se otvorila, Dinamo ju je zgrabio. Prvo je Josipović obranio udarac Rheinu, a gol vrijedan četvrtfinala postigao je Tin Hrvoj, piše HNTV.

Juniorska Liga prvaka, osmina finala: Bayern – Dinamo 2:2, jedanaesterci 7:8 (Dajaku 36./Krizmanić 2., Karrica 29., Gvardiol 87.-ag)