HNL: Dinamo slavio u Splitu, Hajduk od 40. minute s igračem manje

Dinamo je slavio u najvećem hrvatskom derbiju na Poljudu. Pobijedio je Hajduk u 25. kolu Hrvatski Telekom Prve lige s 2:0.

Izuzetno žestok ritam od starta su nametnuli i jedni i drugi. Uz mnogo energije stvarale su se i dobre prilike s obje strane. U uvodnih 30 minuta svaka je momčad imala dvije vrlo dobre šanse.

Kod domaćina su prijetili Jairo i pogotovo Kreković koji je propustio stopostotnu šansu, dok su spremnost domaćeg vratara provjerili Ademi i Oršić.

I onda se u 40. minuti dogodio ključni trenutak susreta. Domaći igrač Ismajli dobio je drugi žuti karton i Splićani su ostali s igračem manje.

Dinamo je igrača više naplatio odmah na startu drugog dijela. Kadzior je iz blizine pogodio glavom za 1:0.

Jedno vrijeme je nakon toga Dinamo posve kontrolirao utakmicu i “krao vrijeme”, a u jednom je periodu Hajduk, unatoč igraču manje, pokušavao i napadao. No, sve je riješeno u 75. minuti kada je Ademi zabio za 2:0 i tada je postalo jasno kako će Nenad Bjelica po prvi puta kao trener Dinama pobijediti na Poljudu.

Pobjegao je Dinamo velikom rivalu na čak 17 bodova prednosti, a Hajduku ostaje neizvjesna borba s Rijekom i Lokomotivom za drugo mjesto na ljestvici, piše HNTV.

HT Prva liga, 25. kolo: Hajduk – Dinamo 0:2 (Kadzior 47., Ademi 75.)