18.9 C
Naslovnica Sport HNL: Dinamo razbio Rijeku na Maksimiru, Osijek i Hajduk remizirali

HNL: Dinamo razbio Rijeku na Maksimiru, Osijek i Hajduk remizirali

Dinamo je daleko lakše nego što se očekivalo pobijedio Rijeku s 4-0.

Modri su poveli već u 24. sekundi utakmice, a pogodak je postigao kapetan Arijan Ademi.

Nakon kombinacije na lijevoj strani, Oršić je poslao lijepu loptu Ademiju u kazneni prostor koji je pogodio malu mrežicu suprotnog kuta gostujućeg gola. U 26. minuti pogodak je postigao Sandro Kulenović, ali se uključila VAR soba i nakon duge provjere odlučili su da je postignut pogodak iz zaleđa.

U prvom dijelu Rijeka nije uputila niti jedan udarac prema Dominiku Livakoviću, no u nastavku su gosti bili daleko aktivniji. Međutim, nisu uspjeli izjednačiti, već su primili još dva gola.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Damian Kadzior lijepim pogotkom u 81. minuti na asistenciju Brune Petkovića. Na 3-0 je povisio Mislav Oršić u 86. minuti prebacivši gostujućeg vratara, dok je točku na ”i” stavio je Amer Gojak u posljednjim trenucima susreta.

Na ljestvici vode Modri s 59 bodova, Hajduk je drugi sa 45 boda, dok je Rijeka treća s 41 bodom. Lokomotiva je četvrta s 40 bodova, dok je Osijek ostao peti s 39 bodova, piše gol.hr.

Remi Osijeka i Hajduka

U prvom subotnjem derbi ogledu 24. kola HT Prve lige nije bilo pobjednika. Osijek i Hajduk u Gradskom su vrtu odigrali 0:0.

Iako trener Osijeka Kulešević stalno naglašava “napadački Osijek”, a strateg Hajduka Tudor napominje da njegova momčad mora ići “punim gasom protiv svakoga”, ipak su i jedni i drugi prvenstveno htjeli u ovom ogledu sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Hajduk je bio nešto izravniji i odlučniji te je imao bolje prilike. Pogotovo Jairo u 17. minuti, a potom i Caktaš u 69. minuti kada je dobro pucao, ali je vodstvo Splićana spriječio okvir vrata.

Osijek je bio aktivniji u drugom poluvremenu, a najbolju je priliku za pogodak propustio Kleinheisler samo nekoliko minuta nakon šanse Caktaša. Do kraja je još jednu šansu za Hajduk propustio Eduok.

Hajduk može više žaliti za preostala dva boda, no ovim je rezultatom zadržao Osijek iza sebe na šest bodova minusa, piše HNTV.

HT Prva liga, 24. kolo: Osijek – Hajduk 0:0