HNL: Hajduk izgubio od Slavena, Dinamo od Osijeka

Napeta je bila derbi utakmica 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj je Osijek kao domaćin svladao lidera Dinamo s 1:0.

Osijek je tako zadržao niz nepobjedivosti na svom stadionu, a Dinamo ni iz drugog pokušaja ove sezone nije zabio gol u Osijeku. Ranije je utakmica na ovom stadionu završila 0:0.

Nakon relativno mirnog prvog dijela, u kojem je najbolju priliku na samom kraju imao domaći igrač Ndockyt, atmosfera se rasplamsala u nastavku. Prvo je priliku propustio Petković za Dinamo, dok su u 68. minuti gosti ostali s igračem manje (drugi žuti karton Dilavera).

Samo deset minuta kasnije Osijek je poveo kada je Marić realizirao jedanaesterac. Za Marića, prvog strijelca Lige, to je bio 16. gol u sezoni.

Mogao je Osijek dodatno povećati prednost do kraja, a u samoj završnici pocrvenio je još jedan igrač Dinama, Stojanović, kao i trener Nenad Bjelica.

Osijek je Dinamu nanio treći ligaški poraz u sezoni, a i približio se drugoplasiranom Hajduku na tri boda minusa, piše HNTV.

HT Prva liga, 22. kolo: Osijek – Dinamo 1:0 (Marić 78.-11m)

Slaven srušio Hajduk

Slaven Belupo je upisao pobjedu u 22. kolu HT Prve lige. Na svom stadionu Slaven je s 2:1 svladao uglednog suparnika Hajduk. Zanimljivo da je i ranije ove sezone Slaven Belupo istim rezultatom svladao Splićane na svom terenu.

Ovaj je ogled počeo odlično za goste jer je već u 14. minuti dosuđen jedanaesterac za Splićane, a Eduok je bio precizan za 1:0.

No, kasnije se ispostavilo, veliku je pomoć domaćin imao u Stanku Juriću, igraču Hajduka, koji je u 37. minuti zaradio isključujući, drugi žuti karton.

Brojčanu prednost Slaven Belupo je iskoristio na samom kraju prvog dijela kada je na 1:1 izjednačio Stipe Bačelić-Grgić.

U nastavku se igralo ravnopravno. Oba su sastava imala nekoliko dobrih prilika, a odluka se dogodila u 88. minuti kada je Ivan Krstanović sjajno zabio s 30 metara za veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Samo minutu prije toga Jradi je za Hajduk prokockao stopostotnu priliku.

HT Prva liga, 22. kolo: Slaven Belupo – Hajduk 2:1 (Bačelić-Grgić 45.+3, Krstanović 88./Eduok 14.-11m)