Gorak okus ispadanja iz Europe Dinamo je popravio minimalnom pobjedom protiv Lokomotive (1:0) u susretu 19. kola Prve HNL.

Bjelica je na Maksimiru poslao šareni sastav za koji su zaigrali igrači s manjom minutažom poput Hajrovića, Majera, Atiemwena, Đire. Iako je Dinamo bio dominantnija, bolja momčad, Lokomotiva bez važnih Kastratija, Uzunija, Sammira i Budimira imala je svojih prilika i dobro se držala sve do 68. minute.

Pinto je ubacio, Šitumov pokušaj obranio je Grbić, a na pravom mjestu se našao Mislav Oršić koji je u igru ušao sedam minuta prije. Oršiću je to deseti pogodak ove sezone te je najbolji strijelac svoje momčadi.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao do 44 boda, deset više od druge Rijeke, a 12 više od trećeg Hajduka. Lokomotiva je ostala šesta s 28 bodova, jednim manje od pete Gorice, a dva manje od četvrtog Osijeka, prenosi HRT.