VIDEO Lokomotiva prvi polufinalist Hrvatskog kupa

Vrlo lako su nogometaši Lokomotive prošli četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. Na Šubićevcu, kod trenutačno najbolje drugoligaške momčadi Šibenika, slavila je Lokomotiva s uvjerljivih 4:0.

Iako je Šibenik bio nešto ofenzivniji i konkretniji na startu utakmice, prvi se pogodak dogodio na drugoj strani. U 28. minuti je nakon ubačaja nečuvan ostao Myrto Uzuni i jednostavno pogodio suparničku mrežu.

Utakmica se mogla zakomplicirati pet minuta kasnije, no Davor Kukec za Šibenik nije realizirao jedanaesterac što je prilično loše utjecalo na domaću momčad.

Na samom startu drugog poluvremena Lokomotiva je postigla drugi pogodak. Nakon pogođene vratnice lopta se odbila do Frana Karačića koji ju je zakucao za 2:0.

Šibenik nije mogao na pravi način zaprijetiti vrlo dobrom prvoligašu, a onda je u završnici i definitivno slomljen domaći otpor. Uz veliku grešku domaćeg vratara, Enis Cokaj je u 82. zabio za 3:0, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Dino Halilović je postavio konačnih 4:0, piše HNTV.

Hrvatski nogometni kup, četvrtfinale: Šibenik – Lokomotiva 0:4 (Uzuni 28., Karačić 49., Cokaj 82., Halilović 90.+2)

Srijeda (4.12.): Inter-Zaprešić – Osijek (16:30 sati, uživo na HNTV-u), Gorica – Slaven Belupo (19 sati, uživo na HNTV-u)

Kasnije (5.2.): Rijeka – Dinamo