VIDEO Hrvatska – Slovačka: Vlaaašić 1:1, Petkoooović 2:1, Periiiišić 3:1, Vatreni idu na Euro 2020

Vatreni su na kišnoj Rujevici pobijedili 3:1 u odlučujućoj utakmici sa Slovačkom za odlazak na Euro 2020.

U prvih 11 Hrvatske debitirao je Dinamov Dino Perić.

U dosadašnjih sedam nastupa u kvalifikacijskoj Skupini E za odlazak na europsku smotru sljedećeg ljeta Vatreni su ubilježili četiri pobjede, dva neriješena rezultata i jedan poraz te im u zadnjoj utakmici, na Rujevici protiv Slovačke, trebao im je još jedan bod za potvrdu željenog plasmana.

Prvo poluvrijeme je završilo vodstvom Slovačke, za 1:0 zabio je u 32′ Boženik. U drugom poluvremenu Vatreni su zabili tri gola i potvrdili plasman na Euro 2020.

Zlatko Dalić postao je prvi izbornik nakon Miroslava Blaževića koji je Hrvatsku odveo na dva uzastopna velika natjecanja, jedno Svjetsko prvenstvo i jedno Europsko prvenstvo, a ždrijeb skupina Europskog prvenstva na rasporedu je 30. studenoga u Bukureštu. Uz Hrvatsku, plasman na Europsko prvenstvo već su osigurali i Belgija, Italija, Rusija, Poljska, Ukrajina, Španjolska, Turska, Francuska, Engleska, Češka, Finska, Švedska, Austrija, Njemačka i Nizozemska.

Hrvatska – Slovačka

Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E
16. studenoga 2019., 20:45
Stadion HNK Rijeka, Rijeka

Hrvatska: Livaković – Jedvaj, Ćaleta-Car, Perić, Barišić – Brozović, Modrić, Vlašić – Rebić, Petković, Perišić.

Slovačka: Dubravka – Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko – Lobotka, Kucka, Hamšik – Boženik, Rusnak, Mak.

Sudac: Clément Turpin, Francuska

—————————————————————————————————————————————————-

Hrvatska-Slovačka 3:1

—————————————————————————————————————————————————
90+3′ Hrvatska-Slovačka 3:1, kraj

90+3′ Brekalo puca, Dubravka brani

90′ igra se 3 minute nadoknade

89′ Oršić puca u blok, 15. korner za Hrvatsku

87′ Brekalo puca pokraj gola

85′ Modrić puca, Dubravka brani

81′ Perišić van, Oršić ulazi

81′ Brekalo puca, Dubravka brani

79′ Hrošovski ulazi, Kucka izlazi

79′ Dubravka dobio žuti, prigovarao sucu

78′ Perišić je promašio zicer

75′ Vlašić izlazi, Kovačić ulazi

74′ Perišiiiić 3:1

73′ Duriš ulazi, Boženik izlazi

71′ Novi, 12. korner za Vatrene, odličan ulazak Brekala, Dubravka odbija u korner. Nema opasnosti za Slovake

70′ Slobodni udarac za Vatrene, dvadesetak metara malo s lijeva. Perišić slabo puca, Dubravka brani

66′ Mak drugi žuti, Hrvatska ima igrača više. Mak je Brekala vukao za ruku

63′ Rusnak van, Haraslin unutra

62′ Petković puca, Dubravka u korner, 11. po redu. Lopta dolazi do Brekala koji puca preko gola

60′ Peeetkooović 2:1

59′ Korner za Vatrene, 10.

56′ Vlaaašić 1:1

55′ Brekalo ulazi, Rebić van

53′ Korner za Hrvatsku, osmi. Lopta dolazi Petkovića koji puca, od bloka ide u gredu pa korner. Nakon tog kornera Rebić puca preko gola

52′ Slovačka u kontri, Mak puca pokraj Livakovićevog gola

49′ Dalić je poslao tri igrača na zagrijavanje

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Pada jaka kiša

45+1′ Igra se minuta nadoknade. Korner za Hrvatsku. Kraj prvog poluvremena

45′ Boženik puca pod gredu, Livaković izbija u korner, nema opasnosti

44′ Kucka puca preko gola

43′ Rebić je zaradio žuti zbog nepotrebnog prekršaja

42′ Korner, Modrić izvodi, nema opasnosti

39′ Petkovićevu bombu skida Dubravka. Korner, pa aut na drugoj strani

36′ Perišić puca glavom u Dubravku

32′ Boženik zabija za 1:0 Slovačka vodi

30′ Opasan napad Slovačke preko Pekarika, Livaković brani

26′ Vlašić puca glavom, Dubravka odbija u korner, Kratka kombinacija, Perišić puca u blok

25′ Brozović puca pokraj slovačkog gola

23′ Mak je laktom u skoku udario Jedvaja u glavu i zaradio žuti

20′ Korner za Hrvatsku, Petković nije dobro zahvatio loptu. Modrić izvodi, Ćaleta – Car puca glavom u golmana Slovačke

19′ Prilično smirena utakmica

13′ Ćaleta-Car je zaradio žuti karton zbog prekršaja u skoku na sredini terena

12′ Prvi korner za Slovačku, nema opasnosti

6′ Modrić puca u blok, drugi korner, pa odmah i treći..nema opasnosti za Slovake

5′ Korner za Hrvatsku, bilo je opasno pred slovačkim golom, na kraju hvata Dubravka

4′ Početno ispitivanje snaga

Izvode se himne

Utakmica počinje u 20:45 uz tekstualni prijenos…. Igrači izlaze na teren

Modrić: Mi ne znamo igrati na rezultat i braniti se, mi se želimo nadigravati, napadačkim pristupom