VIDEO Liga prvaka: Potpuna drama u Maksimiru, čudne odluke, Dinamo izgubio pobjedu u režiji njemačkog suca

Dinamo je danas na Maksimiru protiv Šahtara tražio tri boda i vjerojatno otvaranje vrata za drugog kruga Lige prvaka, te osiguranje europskog proljeća. No u režiji njemačkog suca, završilo je neriješeno, 3:3.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1. Dinamo je oštećen za jedanaesterac na Ademiju. Bio je i prekršaj na Petkoviću na rubu kaznenog prostora, ako i nije bilo jedanaesterca, Petković je bio u gol šansi, prvi igrač ispred Pjatova i trebao je uslijediti crveni karton za igrača Šahtara.

U 74′ Moro je dobio drugi žuti, a u 79′ isključen je Marlos.

Dinamo potom zabija dva gola, ali u sudačkoj nadoknadi Šahtar smanjuje na 2:3. I onda opet stupa na scenu njemački sudac i sudi prekršaj na ukrajinskom golmanu koji je došao u šesnaesterac Dinama, nakon intervencije VAR-a. Na bijelu točku je pokazao zbog nepostojećeg prekršaja na napadaču Šahtara. Šahtar izjednačuje na 3:3 iz jedanaesterca.

Bjelica nakon drame u Maksimiru: VAR je obično s……..Cirkus i skandalozno

DINAMO – ŠAHTAR

DINAMO: Livaković, Theophile-Catherine, Dilaver, Perić, Stojanović, Ademi, Moro, Leovac, Olmo, Oršić, Petković

ŠAHTAR: Pjatov, Dodo, Krivcov, Matvijenko, Ismaily, Stepanenko, Alan Patrick, Marlos, Taison, Kovalenko, Junior Moraes

Dinamova klupa: Zagorac, Šitum, Ivanušec, Moubandje, Atiemwen, Đira, Kadzior

Šahtarove pričuve: Ševčenko (vratar), Kočolava, Marcos Antonio, Dentinho, Tete, Sikan, Bolbat

Suci (Njemačka): Felix Brych, pomoćnici Mark Borsch i Stefan Lupp, četvrti Sven Jablonski

—————————————————————————————————————————————————

Dinamo-Šahtar 3:3

————————————————————————————————————————————————–
98′ Tete zabija jedanaesterac 3:3

95′ Gleda se VAR, sudi jedanaesterac za Šahtar

90+3′ Šahtar je smanjio na 3:2

90+2′ Šahtar gađa gredu

89′ Adeeemi 3:1

83′ Dinamo je poveo 2:1, Ivanušec

79′ Isključen je Marlos, Đira je presjekao loptu i pohitao u kontru, Marlos ga je pokosio

75′ Matviyenko je pucao iz velike blizine, ali na mjestu je Livaković

74′ Moro drugi žuti, Dinamo je i igračem manje

73′ Moro puca, Pjatov brani

73′ Marlos je dobio žuti, prekršaj na Olmu

72′ Stojanović van, Ivanušec ulazi

71′ Junior Moraes puca, Livaković brani

66′ Stojanovićev centaršut ide preko gola

59′ Kontra Dinama, Olmo upošljava Leovca koji od bloka trese gredu

56′ Korner za Dinamo, loše izvedeno, kontra za Šahtar, Kovalenko loše ubacuje u peterac Dinama

54′ Igra se agresivnije nego na početku prvog poluvremena. Korner za Šahtar, nema opasnosti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

83′ Dinamo vodi 2:1, Ivanušec

79′ Marlosu drugi žuti, Šahtar je izjednačio po broju igrača

77′ Oršić van, Đira ulazi

45’+1 Kraj poluvremena 1:1

45′ Igra se minuta nadoknade

41′ Moro je zaradio žuti

40′ Sporna situacija, Petković je srušen u kaznenom prostoru. I u 45. minuti je bila sporna situacija, srušen je Ademi u kaznenom prostoru, i opet ništa.

37′ Patrick puca, od Mora u korner, nema opasnosti

34′ Dilaveru žuti karton, slobodan udarac, Kovalenko visoko puca preko gola

33′ Slobodan udarac s dvadesetak metara za Dinamo. Oršić puca visoko preko gola

31′ Korner za Dinamo, kratka kombinacija, Oršić puca iz daljine preko gola

25′ Petkoviiiić 1:1

19′ Petković u fantastičnoj prigodi, Pjatov brani

17′ Prvi udarac Dinama, Oršić u golmana gostiju

13′ Šahtar je poveo 1:0, Alan Patrick

12′ Dinamo još nije organizirao suvislu akciju

7′ Šahtar opet u napadu, udarac glavom je otišao preko gola

2′ Prvi udarac Šahtara prema Dinamovom golu, Taison, lopta je prošla nekih pola metra pokraj lijeve Livakovićeve vratnice