VIDEO Liga prvaka: Rovovska bitka u Harkivu, Dinamo preokrenuo, Šahtar izjednačio; Smiješi se proljeće

Dinamo je od 18:55 gostovao u Harkivu kod ukrajinskog prvaka Šahtara u bitnoj utakmici u borbi za prolazak u osminu finala Lige prvaka.

Nenad Bjelica je odlučio igrati s pet igrača u obrani, a Bruno Petković počeo je na klupi. Prvo poluvrijeme završilo je 1:1 golovima Konopljanke u 16′ i Olma u 25′. Na kraju nakon rovovske bitke rezultat je 2:2. Slijedi utakmica u Zagrebu. Dinamo ima četiri osvojena boda i velike šanse da na proljeće zaigra ili u Europskoj ligi, ili u Ligi prvaka.

Dinamo je mogao do pobjede u 90. minuti, no Olmo nakon protunapada pogađa vratnicu. U sljedećem kolu 6. studenoga igraju Dinamo – Šahtar i Atalanta – Manchester City.

Liga prvaka

Šahtar – Dinamo

Harkiv, 18:55

Šahtar: Pjatov, Krivcov, Stepanenko, Taison, Junior Moraes, Marlos, Konopljanka, Alan Patrick, Matvijenko, Ismaily, Bolbat

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile, Perić, Dilaver, Leovac, Moro, Ademi, Olmo, Oršić, Gavranović

Klupa Šahtar: Ševčenko, Kočolava, Marcos Antonio, Dentinho, Solomon, Kovalenko, Dodo

Klupa Dinamo: Zagorac, Hajrović, Gojak, Šitum, Ivanušec, Petković, Kadzior

Sudac: Antonio Mateu Lahoz
—————————————————————————————————————————————————

Šahtar-Dinamo 2:2

90+3′ Završila je utakmica, 2:2

90′ Igra se 3 minute nadoknade

90′ Ivanušec ulazi, Oršić izlazi

89′ Olmo u kontri pogađa stativu

85′ Korner za Šahtar, Livaković hvata

84′ Kovalenko ulazi, Marlos izlazi

82′ Korner za Dinamo, nema opasnosti

78′ Dobra akcija Dinama, Olmo je asistirao, Oršić nije stigao

75′ Dodo 2:2

73′ Korner za Dinamo, pa novi s druge strane, nema opasnosti

68′ Ademi van, Gojak ulazi

66′ Konopljanka izlazi, Manor Solomon ulazi, Bolbat izlazi, Dodo ulazi

65′ Morales puca malo pokraj Livakovićevog gola

64′ Ademiju žuti, Dinamo za dva prekršaja, dva žuta

63′ Žuti Dilaveru

62′ Gavranović van, Petković ulazi

60′ Oršiiić 1:2

57′ Olmo puca u blok, korner. Pjatov ruši Gavranovića, jedanaesteracPjatovu žuti zbog prekršaja, Bolbatu zbog prigovora

54′ Dva napada Šahtara, bez kvalitetnog udarca

50′ Kakvo bombardiranje ukrajinskog gola, Oršić u stativu, Olmo pod gredu, Pjatov krajnjim naporom brani. Korner, nema opasnosti

47′ Leovac je uputio bombu malo iznad gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+1 Kraj prvog poluvremena 1:1

45′ Igra se minuta nadoknade

40′ Patrick je požutio

38′ Marin Leovac je opalio iz velike udaljenosti. Šut je išao u donji desni kut, ali je Pjatov to obranio

37′ Posjed lopte je 58-42 za Šahtar

33′ Korner za Šahtar, nema opasnosti

29′ Dobar ubačaj Stojanovića s desne strane, ali obrana Šahtara je izbila

25′ Olmooooooo 1:1 Olmo je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Mislav Orsic te je smireno zabio u lijevu stranu gola

23′ Dino Peric žuti

22′ Dobra akcija Dinama, ali bez završnice. Mario Gavranovic je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali je obrana blokirala šut

22′ Dinamo se konsolidirao nakon primljenog gola

16′ Konopljanka zabija za 1:0

13′ Prvi ozbiljniji napad Šahtara, korner, nema opasnosti

8′ Stojanovićev ubačaj u ruke Pjatova

6′ Stojanoviću žuti

3′ Početno ispitivanje snaga, Oršić je lijepo prošao po lijevoj strani u šesnaesterac domaćih, ali pas u sredinu nije bio precizan

1′ Utakmica je počela