VIDEO Wales – Hrvatska: Rovovska bitka, Wales izjednačio nakon nedosuđenog prekršaja, Modrić i Kovačić ozlijeđeni…

Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji preostala je još jedna kvalifikacijska utakmica, protiv Slovačke, u borbi za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine, u Cardiffu kod Walesa Vatreni su izborili jedan bod.

U odnosu na splitsku pobjedu protiv Mađarske, Dalić je napravio tri promjene u prvih 11. Kovačić na poziciji kartoniranog Brozovića, Vlašić umjesto Rakitića, a Brekalo kreće umjesto Rebića.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1, Wales je izjednačio nakon nedosuđenog prekršaja na Kovačiću. Vida i Lovren zaradili su žute, pa ih neće biti protiv Slovačke u Rijeci. Kovačić je zadobio ozljedu, pa ga je Rakitić zamijenio na početku drugog poluvremena.

Pred kraj susreta i Modrić je ozlijeđen. Hrvatska je pokušavala napasti u drugom poluvremenu, ali na kraju je ostao rezultat iz prvog.

Hrvatskoj će protiv Slovačke za prolazak na Euro 2020 trebati jedan bod.

WALES – HRVATSKA 1:1 (1:1)

Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E
Stadion Cardiff City, Cardiff.

Strijelci: 0:1 – Vlašić (9′), 1:1 – Bale (45+3′)

Žuti kartoni: Vida (15′), Lovren (45+5′), Petković (46′), Moore (57′), Rakitić (85′), Allen (86′), Modrić (89′), James (90+6′)

Wales: Hennessey, B. Davies, Lockyer, Rodon, C. Roberts, Ampadu (50′ Morrell), Allen, James, J. Williams (68′ Wilson), Bale, Moore (86′ T. Roberts). Izbornik: R. Giggs.

Hrvatska: Livaković, Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj, Modrić (90′ Badelj), Kovačić (46′ Rakitić), Brekalo, Vlašić, Perišić, Petković (64′ Rebić). Izbornik: Z. Dalić.

Suci, Nizozemska: Bjorn Kuipers, Sander van Roekel i Erwin Zeinstra, četvrti sudac Pol van Boekel.

————————————————————————————————————————————————–

Wales-Hrvatska 1:1

—————————————————————————————————————————————————
90+8′ Kraj utakmice, 1:1

90+6′ Jamesu žuti

90′ Igra se osam minuta nadoknade

88′ Napad Walesa, gužva u šesnaestercu, opasnost je otklonjena, ali je Modrić bio u duelu s Wilsonom. Modrić je ozlijeđen, dobio je i žuti. Badelj ulazi umjesto Modrića

86′ Allenu žuti. Moore ide van, Roberts ulazi

85′ Rakitiću žuti

82′ Vatreni pokušavaju organizirati ozbiljniji napad

72′ Jedvaj puca pokraj gola

68′ Wilson ulazi Williams izlazi

63′ Petković van, Rebić ulazi

62′ Korner za Hrvatsku

57′ Moore žuti karton

55′ Opasan napad Jamesa, Livaković hvata

50′ Nastavljena je utakmica

46′ Petkoviću žuti nakon zračnog duela s Ampaduom, ozlijeđen je, ušao je Morrell

46′ Rakitić je ušao u igru umjesto Kovačića koji je zadobio ozljedu u nedosuđenom prekršaju nakon čega je Bale zabio gol

…………………………………………………………………………………………………………………………………
45+7′ Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1. Lovren i Vida su zaradili žute, pa ih neće biti protiv Slovačke u Rijeci.

45+3′ Bale, 1:1. Lovren je dobio žuti zbog prigovora, Wales je akciju za gol započeo prekršajem nad Kovačićem, što nije suđeno. Kovačiću se ukazuje pomoć.

45′ Igra se 4 minute nadoknade

40′ Wales pokušava organizirati suvisli napad, ali ne uspijeva

35′ Vatreni i dalje kontroliraju igru

30′ Utrčao je egzibicionist na teren, ispraćen je van….

23′ Wales je popravio posjed lopte na 32 posto

22′ Wales je stisnuo, prvi korner, Petković čisti

19′ Slobodan udarac u opasnoj zoni, dvadesetpet metara od hrvatskog gola. Bale puca u Petkovića u živom zidu

17′ Nastavljena je utakmica, James se vratio u igru nakon ukazivanja pomoći

14′ Sudar Jamesa i Vide, žuti za Vidu

13′ Perišić glavom puca, Hennessey brani

9′ Vlaašiiić 1:0 Sjajna akcija Brekala i asistencija Petkovića.

8′ Posjed lopte je 90 posto za Hrvatsku

5′ Vatreni imaju posjed lopte

3′ Početno ispitivanje snaga