VIDEO Hrvatska-Mađarska 3:0: Velika pobjeda Vatrenih u fantastičnoj atmosferi na Poljudu

Kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo 2020. godine približava se kraju, a Hrvatska prvi listopadski ispit imala je na Poljudu, protiv reprezentacije Mađarske.

Hrvatska je golom Modrića i s dva gola Petkovića na poluvrijeme otišla s vodstvom 3:0. Isti je rezultat ostao na kraju, Perišić nije iskoristio jedanaesterac, a Mađari su od 56′ igrali s igračem manje.

HRVATSKA – MAĐARSKA 3:0 (3:0)

Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E.
Stadion Poljud, Split. 32110 gledatelja

Sudac: D. Orsato (Italija)

Strijelci: 1:0 – Modrić (5′), 2:0 – Petković (24′), 3:0 – Petković (42′)

Žuti kartoni: Kleinheisler (18′), D. Vida (31′), Brozović (45′), Lovrencsics (82′)

Drugi žuti karton: Kleinheisler (56′)

Hrvatska: Livaković, Barišić, D. Vida, Lovren, Jedvaj, Brozović, Modrić (67′ Kovačić), Perišić (60′ Brekalo), Rakitić (74′ Vlašić), Rebić, Petković. Izbornik: Z. Dalić.

Mađarska: Gulacsi, Kadar (46′ Lang), Orban, Korhut, Lovrencsics, M. Vida, Kleinheisler, Sallai (76′ Varga), Holman, Dzsudzsak (60′ Nagy), Szalai.
Izbornik: M. Rossi.

Vratili za poraz

Vatreni su u svom šestom kvalifikacijskom nastupu u Skupini E upisali četvrtu pobjedu, uzvrativši Mađarskoj za budimpeštanski poraz u ožujku (2:1), te su ostali na prvom mjestu uoči same završnice ciklusa.

Nakon uvodnih pokušaja Modrića i Perišića, već u petoj minuti utakmice hrvatski je kapetan ukrao loptu na sredini terena, krenuo sam prema mađarskom vrataru i mirno poslao loptu u mrežu za 1:0.

Igrala se 24. minuta kada je Rebić prizemno ubacio za Petkovića, koji majstorskim potezom petom vara Gulacsija i udvostručuje prednost Hrvatske.

Petkovića je u odličnoj prigodi u 40. minuti osujetio gostujući čuvar mreže, no hrvatski je napadač propušteno nadoknadio već dvije minute poslije, kada je Perišićev centaršut s desne strane pretvorio u 3:0, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Desetak minuta nakon poluvremena, Perišić je zbog prekršaja na Rebiću u šesnaestercu dobio priliku s bijele točke, no Gulacsi je njegov pokušaj obranio, a ubrzo je Kleinheisler zaradio drugi žuti, isključujući karton.

Izabranici Zlatka Dalića potom su rutinski priveli susret kraju, pri čemu je najbliže četvrtom pogotku bio Rebić, ali promjene na semaforu više nije bilo.

U drugoj utakmici dana Slovačka i Wales odigrali su neriješenih 1:1, a vodeća Hrvatska u nedjelju gostuje kod Walesa u Cardiffu, piše HNS.

—————————————————————————————————————————————————

Hrvatska – Mađarska 3:0

—————————————————————————————————————————————————-
90+4′ Kraj, Hrvatska je pobijedila Mađarsku 3:0

90+3′ Korner za Vatrene, kratka kombinacija, nema opasnosti

90′ Igra se tri minute nadoknade

89′ Orban glavom pokraj Livakovićevog gola

88′ Rebić puca preko gola

86′ Rebić izbija s desne strane pred Gulacsija, ali puca pokraj gola

82′ Brekalo puca s više od 20 metara, Gulacsi brani. Lovrencsics je zaradio žuti

80′ Tri se minute ukazivala pomoć mađarskom braniču Langu, zaradio je posjekotinu glave u skoku s Vidom

77′ Korner za Mađare, ide kontra, ali je Rebić bio u zaleđu

75′ Sallai izlazi, Varga ulazi

73′ Rakitić izlazi, Vlašić ulazi

70′ Korner za Vatrene, nema opasnosti za Mađare

68′ Livaković je obranio udarac Sallaia

67′ Kovačić umjesto Modrića, Poljud je gromoglasnim pljeskom ispratio velikana

63′ Sallai puca visoko preko hrvatskog gola

61′ Korner za Modrića, išao je na kratku kombinaciju, Brekalo ubacuje na Lovrena, ali nema opasnosti

59′ Vatreni su preuzeli inicijativu. Dzsudzsak izlazi, Nagy ulazi. Perišić izlazi, Brekalo ulazi.

56′ Kleinheisler drugi žuti, ovaj zbog prigovora, ide van

55′ Perišić puca, Gulacsi brani

54′ Rebić je srušen u kaznenom prostoru, jedanaesterac za Hrvatsku!

51′ Kombinacija Perišić – Rebić, povratna na Perišića koji puca pokraj gola

50′ Mađari pokušavaju organizirati napad

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Kadar je ostao u svlačionici, ušao je Lang

45’+1 Kraj poluvremena, Vatreni idu na odmor s 3:0

45′ Igra se minuta nadoknade, Petković slabo puca prema Mađarsko golu

43′ Korner za Vatrene, Modrić – Brozović kombinacija, Mađari izbijaju, Brozoviću žuti karton zbog faula

42′ Petkooooović 3:0

40′ Gužva pred Mađarskim golom nakon kontre Rebića, Petković pokušava, lopta se odbija od Mađara (čini se i od ruke), dolazi do Perišića, ali Perišić nije uspio uputiti udarac

38′ Korner za Mađarsku, Perišić izbija u aut

31′ Vida je zaradio žuti

30′ Vatreni su imali 60 posto posjeda, 7 udaraca prema golu, tri u okvir i jedan korner, Mađari 4 šuta, nijedan u okvir i 3 kornera

24′ Petkoooović petom 2:0

23′ Opasan ubačaj Mađara iz kuta, treći korner, Livaković na kraju hvata loptu

21′ Prvi korner za Mađarsku, nastavlja se autom, drugi korner

17′ Perišić puca u blok, prvi korner za Vatrene, izveo ga je Modrić, Mađari izbijaju, Kleinheisler ruši Modrića i dobiva žuti karton

15′ Hrvatska je imala 4 udarca prema golu, dva u okvir, gosti nijedan

12′ Perišić puca u blok

10′ Vatreni kontroliraju utakmicu, 66 posto posjeda lopte

5′ Moooodriiiić 1:0Kapetan je oteo loptu i zabio gol, majstorski!

4′ Kombinacija Modrića i Perišića koji puca u mađarskog golmana

3′ Prva ozbiljnija situacija pred mađarskim golom, na kraju Modrić puca preko gola

1′ počela je utakmica

Intoniraju se himne

Reprezentacije se zagrijavaju na terenu

Velika je gužva na ulazu u Poljud

………………………………………………………………………………………………………………………………….

Vatreni idu po pobjedu za mirni nastavak kvalifikacija: Što god odlučimo u vezi sastava, nećemo pogriješiti. Imamo kvalitetu i širinu u svakom segmentu igre