Kristian Vukasović umro je od zatajenja srca, pokazala je obdukcija.
Podsjetimo, mladić s teškoćama u razvoju bio je u zatvoru zbog piromanije. O njegovu su slučaju izvještavali i kolege iz magazina Provjereno. Iako pravosudni sustav tvrdi da u njihovu postupanju nije bilo propusta – njegova obitelj vjeruje drugačije.
Odvjetnik Vinko Ljubičić najavio je kako pravna borba ide dalje.
“Došlo je do zatajenja srca i vjerojatno uslijed jednog psihičkog stanja, koje je, kako ja smatram izazvano boravkom u određenim uvjetima neposredno prije dobivanja ozljeda.
Pored toga postoje još neke fizičke ozljede koje ja ne bih mogao u ovom trenutku dovoditi u uzročno posljedičnu vezu sa smrtnom posljedicom”, rekao je odvjetnik Ljubičić.
Najavio je i daljnje poteze: “Svakako smatram da je odgovornost RH za svoja tijela koja su uslijed propusta na neki način dovela do posljedice koja je nastala”, rekao je, piše dnevnik.hr.






