HNL: Hajduk tri boda ispred Dinama

Nogometaši Hajduka svladali su na Poljudu zaprešićki Inter s 3:1 u utakmici devetog kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Ove sezone Zaprešićani su uzeli bod Rijeci u gostima (1:1), a odigrali su i vrlo dobro protiv Dinama (1:2). I Hajduk je imao problema na putu do tri boda, ali je ipak slavio.

Hajduk je dominirao od samog početka, ali nije pronalazio put do suparničke mreže. Kako je trajalo prvo poluvrijeme tako je taj pritisak bivao sve jači. Nakon pola sata igre počelo je uistinu frcati u zaprešićkom šesnaestercu pa je tako Mijo Caktaš dva puta naciljao suparnički okvir vrata.

I kada nije moglo iz igre Hajduk je prvi gol postigao iz jedanaesterca (Caktaš, 41. minuta). Na samom početku nastavka dogodio se po gol na svakoj strani. Prvo je Jurić povećao na 2:0, ali je neizvjesnost vratio Serderov ekspresnim smanjenjem na 1:2.

Utakmica je zaključena tek u 86. minuti kada je Jairo iskoristio pogrešku gostujućeg vratara i postavio konačnih 3:1.

Hajduk trenutačno ima tri boda više od Dinama, ali i utakmicu više, piše HNTV.

HT Prva liga, 9. kolo: Hajduk – Inter-Zaprešić 3:1 (Caktaš 41.-11m, Jurić 47., Jairo 86./Serderov 49.)