VIDEO Liga prvaka Dinamo-Atalanta: Rapsodija u plavom na Maksimiru, 4:0

Protiv Atalante na stadionu Maksimir Dinamo je otvorio svoj sedmi nastup u Ligi prvaka. U dosadašnjih šest nastupa Modri niti jednom nisu prošli dalje, a u 36 odigranih utakmica ostvarili su četiri pobjede, pet remija i 27 poraza uz negativnu razliku pogodaka 22:82.

Dinamo i Atalanta su se dosad u prvom kolu Kupa UEFA 1990. godine, a Talijani su prošli dalje zbog gola u gostima. U prvoj utakmici u Bergamu je bilo 0:0, a na Maksimiru 1:1 (strijelac za Dinamo Zvonimir Boban, suđen je bezveni jedanaesterac za Atalantu, još je kasnije Šuker dobio i crveni).

Dinamo je večeras na Maksimiru odigrao fenomenalno poluvrijeme, na odmor su igrači otišli s prednošću 3:0.

Na kraju velika pobjeda Dinama, 4:0.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Dilaver, Theophile-Catherine, Perić, Leovac, Ademi, Moro, Olmo, Oršić, Petković

ATALANTA: Gollini, Toloi, Gjimshiti, Masiello, Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens, Gomez, Iličić, Zapata

Suci su iz Španjolske: Glavni Jesus Gil Manzano, pomoćnici Diego Barbero i Angel Nevado, četvrti Juan Martinez Munuera. VAR – Alejandro Hernandez i Ricardo de Burgos.

————————————————————————————————————————————————-

Dinamo-Atalanta 4:0

………………………………………………………………………………………………………………………………..

90+4′ Kraj, Velika pobjeda Dinama, 4:0

90+4′ Gomez puca preko gola

90′ Korner za Dinamo, bez opasnosti, 4 minute nadoknade

88′ Barrow ulazi, Iličić van

84′ Zapata u stopostotnoj prigodi, puca pokraj gola, Livaković je dobro izišao na napadača Atalante

82′ Pašalić puca pokraj Dinamovog gola, Petković van, Gavranović unutra

81′ Petković puca na gol, Gollini brani

79′ Gosensu žuti

78′ Gosens puca glavom preko Livakovićevog gola

76′ Oršić van, Ivanušec ulazi

74′ Livaković skida zicer Zapati

73′ Gojak ulazi, Moro izlazi

68′ Oršiiiić 4:0

66′ Moro je zaradio žuti

65′ Slobodan udarac za Dinamo, s lijeve strane kaznenog prostora gostiju. Olmo je ubacio na prvu vratnicu, ali je izbijena

58′ Izvrsna akcija Dinama, Ademi daje Oršiću koji puca, Gollini brani

56′ Atalanta je u drugo poluvrijeme ušla vrlo ozbiljno, igra čvrsto i ima laganu inicijativu

55′ Opasna situacija pred Livakovićem, Pašalić puca pokraj gola

48′ Slobodan udarac za Atalantu, nema opasnosti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Malinovskij i Pašalić su ušli kod Atalante, Masiello i Freuler van

————————————————————————————————————————————————–
45+3′ Kraj prvog dijela, 3:0 za Dinamo

45+3′ Gomez puca, livaković brani

45′ tri minute nadoknade

42′ Oršiiiiiiiić 3:0

39′ Theophile-Catherine je požutio

31′ Korner za Dinamo, lopta izlazi iz šesnaesterca, ide Leovac u prostor, lopta povratna na Oršića i 2:0

28′ Oršić puca preko gola iz slobodnog udarca s dvadesetak metara

27′ De Roon je dobio žuti karton zbog udarca po licu Oršića u duelu

26′ Posjed lopte sada je izjednačen

22′ Dinamo je imao 58 posto posjeda lopte, sedam šuteva na gol, jedan u okvir, Atalanta 2 udarca na gol, nijedan u okvir

21′ Korner za Atalantu, Dinamo čisti

20′ Nakon postignutog gola Dinamo nije imao bitnijih pokušaja prema naprijed

18′ Prekršaj na Petkoviću, Gjimshitiju žuti karton

10′ Leoooovac, 1:0 Fantastičan prodor Olma i na kraju lopta dolazi do Stojanovića koji asistira Leovcu

8′ Ademi je ušao s desne strane pred gol, ali bez realizacije, pucao je pokraj vrata

5′ Prvi korner za Dinamo, Oršić izvodi, lopta dolazi do Ademija koji puca preko gola

1′ Zaprijetio je Dinamo već u prvoj minuti! Olmo je prošao po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac, tamo je Oršić pokušao vratiti prema Petkoviću koji je čekao na petercu, ali obrana Atalante otklonila je tu opasnost

Igrači su izišli na teren

Bjelica: Ako smo uspjeli zaustaviti onakvu Benficu i ostaviti je na jednoj šansi i zaustaviti igrača koji je poslije transferiran za 120 milijuna eura, onda sam siguran da to možemo i s Atalantom