Hajduk se izvukao u Jadranskom drebiju i vratio se na vrh ljestvice

Derbi ogled osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige, susret Rijeke i Hajduka, završio je na Rujevici bez pobjednika (1:1).

Rijeka je bila bolja tijekom susreta i može žaliti za preostala dva boda. U prvom poluvremenu je dominirao Franko Andrijašević, povratnik u Rijeku, koji je postigao pogodak u 31. minuti za 1:0, ali je uz to jednom pogodio okvir vrata Hajduka, a propustio je još jednu idealnu šansu.

Rijeka je nakon prvih 45 minuta vodila „samo“ 1:0, a i u nastavku se jednom zatresao okvir splitskih vrata (udarac Halilovića).

No, Hajduk je u drugom dijelu počeo igrati ravnopravnije te je na kraju iskoristio što Rijeka ranije nije otišla na dva-tri pogotka prednosti. Mladi 20-godišnji Tonio Teklić, koji je ušao s klupe za pričuve, lijepo je iz daljine naciljao u 77. minuti za konačnih 1:1.

Uz utakmicu više Hajduk se na vrhu ljestvice bodovno izjednačio s Dinamom, dok Rijeka za tim dvojcem zaostaje četiri boda, piše HNTV.

HT Prva liga, 8. kolo: Rijeka – Hajduk 1:1 (Andrijašević 31. / Teklić 77.)