VIDEO Europska liga, play-off: Rijeka u Gentu povela, domaći preokrenuli

Od 20:30 u belgijskom Gentu Rijeka je igrala prvi susret play-offa Europske lige.

Rijeka je na poluvrijeme otišla s prednošću 1:0, gol je zabio Halilović. Gent je u drugom dijelu preokrenuo rezultat golovima Depoitrea, završilo je 2:1 za domaće.

GENT: Kaminski – Asare, Ngadjui, Plastun, Lustig – Odjidja-Ofoe, Owusu, Dejaegere – David – Jaremčuk, Depoitre.

RIJEKA: Prskalo – Raspopović, Punčec, Župarić, Kvržić – Lepinjica – Lončar, Halilović, Capan, Acosty – Čolak.

————————————————————————————————————————————————-

Gent-Rijeka 2:1

—————————————————————————————————————————————————
90+5′ Kraj utakmice, Gent ide u Rijeku s pobjedom 2:1

90′ Igra se 5 minuta nadoknade

88′ Yuya ulazi, David van

86′ Čolak van, Puljić ulazi

86′ Čolak je prošao po boku i ubacio, lopta se odbila do Capana koji je dobro pucao, ali samo korner za Rijeku

83′ Verstraete ulazi, Jaremčuk izlazi

79′ Gent je opet pritisnuo, dvije akcije koje nisu realizirali. Depoitre je ostao sam na 16 metara, ali udarac je otišao pored gola. Potom je Jaremčuk je ostao sam usred kaznenog prostora, ali udarac glavom otišao je preko gola

78′ Acosty van, Iglesias ulazi

75′ Rijeka je nakon drugog pogotka Genta počela igrati, do sad je imala samo 38 posto posjeda lopte

71′ Gent vodi 2:1, Depoitre. Lustig je ubacio, Depoitre je zabio glavom

69′ Halilović je lijepo ubacio, vratar Genta je boksao loptu u aut

69′ Kvržić zbog ozljede izlazi, Velkoski ulazi

63′ Izlazi Brecht Dejaesgere, u igru ulazi Roman Bezus

58′ Jaremčuku žuti

57′ Jaremčuk je ubacio, Deipotre zabija, 1:1

48′ Deipotre je bio najviši u skoku, ali Prskalo je odlično obranio

46′ Owusu je ubacio, David se našao u dobroj situaciji, ali udarac glavom otišao je pored gola

46′ počelo je drugo poluvrijeme

—————————————————————————————————————————————————-
45’+1 Rijeka ide s vodstvom na poluvrijeme

45′ Lustig je pucao s 18 metara, lopta je prohujala pored gola

39′ Halilooović 1:0 Jednu dugu loptu Čolak je smirio za Halilovića koji je snažno potegnuo

34′ Zoran Kvržić je požutio

33′ David se lijepo okrenuo i ušao u kazneni prostor, ali ubačaj u pet metara nitko nije imao pospremiti u mrežu

27′ Nakon novog ubačaja Asarea, najviši je bio Jaremčuka, ali udarac glavom nije bio precizan

25′ Igra se uglavnom na sredini terena, čvrsta igra, puno kontakata, prekršaja…prekida

20′ Asare je ubacio s lijevog boka, David je pucao pored gola

19′ I dalje nema većih uzbuđenja

14′ Elisha Owusu je požutio nakon prekršaja na riječkom napadaču Acostyju, koji je bio u izglednom prodoru

10′ Kvržić je lijepo izbacio Acostyja na desnom boku, Čolak je taman utrčao u prostor, ali ubačaj je završio u rukama vratara Kaminskog

6′ Ubačaj s desne strane, Depoitre je efektnim potezom pokušao proslijediti u mrežu, ali na kraju to je bila lagana lopta za Prskala

5′ Dejaegeree je ubacio, ali lopta je preletjela sve igrače u kaznenom prostoru

1′ počela je utakmica