VIDEO Hajduk uvjerljiv protiv Gorice, Osijek šokirao Rijeku

Pred nešto više od 14 tisuća gledatelja na Poljudu nogometaši Hajduka svladali su goste iz Gorice rezultatom 3:0.

Damir Burić ovom je pobjedom postao prvi trener Hajduka koji je svladao Goricu u Prvoj HNL.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Nigerijac Eduok u desetoj minuti, ali Kahlina je odlično reagirao. Bijeli su poveli u 30. minuti kada je na asistenciju Hamze Barryja precizan bio Brazilac Jairo.

Gorica je nešto bolje ušla u drugo poluvrijeme, no presjekao ih je crveni karton Ndiayea u 59. minuti. Igrači Damira Burića brojčanu prednost iskoristili su u 67. minuti kada Jairo još jednom posprema loptu u mrežu, nakon Eduokovog udarca.

Konačnih 3:0 postavio je Josip Juranović svojim drugim pogotkom u dresu Hajduka. Nakon nekoliko driblinga neobranjivo je pogodio suprotne rašlje gola Kristijana Kahline, piše HNTV.

HT Prva liga, 5. kolo: Hajduk – Gorica 3:0 (Jairo 30., 67., Juranović 69.)

U utakmici 5. kola Prve HNL Rijeka i Osijek su igrali 1-1 (1-0). Rijeka je povela golom Čolaka (34), a poravnao je Žaper (86).

Kapetan domaćih Kvržić je u 34. minuti odlično izveo slobodni udarac s desne strane na prvu vratnicu gdje je natrčao Čolak i preciznim udarcem glavom sa 10-ak metara pogodio suprotni kut protivničkog gola.

U samoj završnici susreta Osijek je stigao do izjednačenja, Škorić je gurnuo loptu na desno krilo gdje je odlično reagirao Igor Silva koji se ubacio u riječki kazneni prostor te povratnim pasom pronašao Žapera, a ovaj je sa 15-ak metara prizemnim udarcem svladao Prskala. Rijeka je imala veliku priliku u završnici doći do tri boda, no siloviti udarac Kvržića završio je na gredi, piše HRT.