VIDEO Liga prvaka: Dinamo protiv gruzijskog Saburtala, Olmo je ušao u igru, Oršiiić 1:0, Petković 2:0, Olmooo 3:0

Nogometaši Dinama igrali su revanš drugog pretkola Lige prvaka. Protivnik im je bio gruzijski prvak Saburtalo, a u prvoj utakmici Zagrepčani su u gostima slavili s 2:0. Dvoboj se igrao bez gledatelja zbog kazne koju je UEFA izrekla Dinamu za ponašanje navijača (rasističko skandiranje, blokirani prolazi na tribinama, pirotehnike) na utakmici s Benficom u osmini finala Europske lige prošle sezone.

Na poluvremenu je bilo 0:0. Dinamo je pobijedio 3:0. U trećem pretkolu igra protiv Ferencvarosa.

DINAMO: Livaković, Pinto, Lešković, Perić, Leovac, Ademi, Gojak, Kadzior, Hajrović, Oršić, Gavranović

SABURTALO: Kupatadze, Mali, Margvelashvili, Rekhviashvili, Kakubava, Chabradze, Tsnobiladze, Altunashvili, Gabedava, Rolović, Gorgiashvili

Gruzijske pričuve: Migineishvili, Jinjolava, Lakvekheliani, Kenia, Diasamidze, Guliashvili, Tabatadze.
Dinamove pričuve: Horkaš, Olmo, Majer, Šitum, Petković, Moro, Dilaver.

Sude: Daniele Doveri – Matteo Passeri i Luca Mondin – Gianpaolo Calvarese

………………………………………………………………………………………………………………………………..

Dinamo-Saburtalo 3:0 (5:0)

———————————————————————————————————————————————
90+5′ Kraj, Dinamo je pobijedio 3:0

90+4′ Olmoooooo 3:0

90’+1 Gojak opet puca, ali sada u golmana

90′ Igra se 4 minute nadoknade

88′ Petkoviiiiić 2:0Kakva asistencija Olma…

87′ Korner za Dinamo, lopta dolazi do Olma, povratno za Gojaka koji puca preko gola

85′ Gojak upućuje bombu s ruba šesnaesterca u vratnicu

84′ Lovro Majer ulazi, Hajrović van

83′ Opasno je bilo pred Livakovićevim golom, Gabedava ne dolazi do lopte

79′ Korner za Dinamo, Perić puca, brani Kupatadze

76′ Oršiiić 1:0Sjajna asistencija Petkovića

74′ Kadzior van, Olmo unutra

73′ Hajrović lijepo prolazi, ali slabo završava

72′ Potpuno bez veze suđeno zaleđe Petkoviću

69′ Chabradze van, Jinjolava unutra

67′ Oršić puca preko gola

66′ Petković s ruba šesnaesterca puca preko gruzijskog gola

62′ Petković ulazi, Gavranović van

61′ Gorgiashvili izlazi, Diasamidze ulazi

55′ Livaković nije primio 414 minuta gol, srušio Ladićev rekord

53′ Oršić probija lijevu stranu, Gruzijci čiste ubačaj

51′ Korner za Dinamo Kadzior izvodi, Lešković puca pokraj gola

49′ Nastavlja se čvrsta bitka na sredini terena

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

———————————————————————————————————————————————-
45’+1 Gruzijci su odigrali čvrsto poluvrijeme, po dva udarca u okvir obje ekipe, Dinamu 54 posto posjeda, na odmor se ide bez golova

45′ Korner za Dinamo, bez realizacije

41′ Tsnobiladze starta laktom na Gavranovićevu glavu, žuti karton

35′ Hajrović je lijepo prošao s desne strane uz golaut liniju, ali ubačaj ne zahvaća dobro Gavranović, lopta se odbila natrag do Hajrovića koji je u zaleđu

35′ Gruzijci u opasnom napadu, ubačaj Malija sa strane sa sedam metara ne zahvaća Rolović

31′ Nekoliko prekršaja na sredini terena, Gruzijci su jedan takav pretvorili u prigodu, Gabedava puca glavom, ali je Livaković siguran

23′ Gabedava puca pokraj gola

22′ Korner za Dinamo, Hajrović puca iznad gola, Oršić je lijepo dodao

20′ Leovcu žuti, startao je na loptu i stvarno nije pokupio Gruzijca

18′ Korner za Saburtalo, Dinamo ide u kontru, Hajrović pada u kaznenom prostoru, sudac odmahuje rukom

15′ Rekhviashvili je startao na Hajrovićevu nogu, nema žutog

11′ Dinamo je nekoliko puta pokušao ubačajima u kazneni prostor gostiju s lijeve strane, ali gruzijska obrana sve izbija van šesnaeterca

10′ Ima pokušaja s jedne i druge strane, ali zasad nema opasnosti po golmane

5′ Gruzijci su ponovo u napadu, ali Dinamova obrana otklanja opasnost

3′ Pokušaj Dinama preko Gojaka s lijeve strane, ubačaj u šesnaesterac gostiju. Gruzijci idu u kontru, ali sve završava zaleđem

———————————————————————————————————————————————–

VIDEO Liga prvaka: Dinamo u dalekoj Gruziji ostvario prvu pobjedu protiv Saburtala