Superkup prvi put nakon 2014.: Dinamu poništena dva gola, Riječani ipak izgubili utakmicu

Prvi put nakon 2014. igra se hrvatski Superkup. Razlog petogodišnje pauze su duple krune; u tom periodu Dinamo ih je osvojio tri, a Rijeka jednu. Osvajač posljednjeg Superkupa je Rijeka, koja je 2014. još na Kantridi ugostila Dinamo i slavila s 2:1.

Na poluvrijeme Dinamo je otišao s vodstvom 1:0, a isti rezultat ostao je do kraja.

Sada se dva najuspješnija hrvatska kluba posljednjih godina susreću u borbi za prvi trofej ove sezone: Dinamo kao prvak, Rijeka kao osvajač Kupa. U finalu na Aldo Drosini nadvisili su upravo Dinamo – bilo je 3:1 za momčad Igora Bišćana, piše gol.hr.

Bišćanu je to bila druga pobjeda nad Dinamom u četiri utakmice otkako je preuzeo Rijeku, dok je u ostale dvije upisao remi i poraz. Nenad Bjelica sada će imati priliku uzvratiti udarac protivniku koji je pokazao da ima lijek za njegovu vrlo moćnu momčad, što je jedan od glavnih zaloga za riječki optimizam u večerašnjem susretu.

Drugi je taj što Dinamo ima dosta problema s izostancima. Nedostaje stoperski dvojac Dilaver – Theophile-Catherine koji je sjajno odrađivao posao prošle sezone, neće biti mladih reprezentativaca Mora, Šunjića i europskog prvaka Olma. Rijeci nedostaju ozlijeđeni Puljić, Mamić i Babić.

Međutim, Dinamo je momčad s velikom kadrovskom širinom i unatoč svemu kao favorit ulazi u večerašnju utakmicu. Kladionice daju koeficijent 2,0 na pobjedu Dinama i 4,5 na slavlje Rijeke.

Momčadi zasad nisu puno trgovale, pa će u susret uglavnom ući s dobro poznatim imenima iz prošle sezone. Obje momčadi dobro se poznaju, dok su treneri dokazani taktičari, pa se nadamo da će to biti prava nogometna poslastica na Maksimiru.

Glavni sudac je Mario Zebec iz Varaždina, a pomoćnici će mu biti Goran Pataki iz Đakova i Vedran Đurak iz Siska.

SUPERKUP, Maksimir, 5075 gledatelja

Dinamo: Livaković – Stojanović, Lešković, Perić, Leovac – Ademi – Gojak, Kadzior – Hajrović, Oršić – Gavranović
Rijeka: Sluga – Escoval, Župarić, Punčec – Raspopović, Capan, Lepinjica, Tomečak – Kvržić, Gorgon, Čolak

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Dinamo-Rijeka 1:0

———————————————————————————————————————————————–
90+4′ Dinamo je osvojio Superkup

90+2′ Ulazi Moro, izlazi Oršić

90+1′ Tomečak je požutio

90′ Igra se 4 minute nadoknade

88′ Murić je odigrao dugu loptu, Raspopović je uspio primiriti i naći se oči u oči s Livakovićem, ali vratar Dinama spasio je svoju mrežu

84′ Iz igre izlazi Ivan Lepinjica, u igru ulazi Robert Murić.

84′ Majer je izdržao nepune 4 minute u igri, drugi žuti i ide van, Dinamo je s igračem manje.

81′ Slobodan udarac za Dinamo na 20 metara nakon prekršaja Raspolovića koji dobiva žuti. Hajrović van, Majer unutra. Majer izvodi slobodnjak, puca u živi zid, zabija se u Kvržića i dobiva žuti

73′ Riječani su zabili autogol, suđeno zaleđe Dinamu. Zanimljiva odluka, nitko nije bio u zaleđu…

72′ Capan van. Halilović unutra

69′ Oršić je ušao u riječki kazneni prostor, lopta dolazi do Hajrovića koji puca, ali Sluga brani

65′ Gavranović van, Petković ulazi

63′ Pavičić ulazi, Escoval izlazi

58′ Oršić izvodi slobodni udarac s ruba kaznenog prostora s lijeva, Sluga izbija loptu

56′ Poništen gol Gavranoviću. Kadzior lijepo ubacuje loptu u kazneni prostor i Gavranović loptu posprema glavom u malu mrežicu gola, ali sudac Zebec je vidio prekršaj u napadu

50′ Opasan ubačaj Leovca, ali Gavranović nije uspio iskontrolirati prizemnu loptu

48′ Lepinjica dobio žuti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

————————————————————————————————————————————————–
45+1′ Dinamo na odmor odlazi s vodstvom 1:0

45′ Igra se minuta nadoknade

42′ Goool, Gojak je fantastično pogodio s 15 metara

32′ Slobodan udarac za Dinamo. Oršić je ubacio, nakon odbijanca, lopta je došla do Hajrovića čiji je udarac otišao pored gola

22′ Šansa za Dinamo! Sjajan centarđut Kadziora iz slobodnjaka, ali udarac glavom završio je na gredi

16′ Žuti za Punčeca, prekršaj na Kadzioru

14′ Prva je utakmica sezone, pa tempo nije vrhunski…zasad

10′ Nakon uvodnog pritiska Dinama uglavnom se igra na sredini

3′ Pritisak Dinama na otvaranju, drugi korner u jednoj minuti

1′ počela je utakmica