VIDEO Hrvatska-Tunis: Vatreni su svim silama pokušali izjednačiti, ali gosti odnose pobjedu

Aktualni doprvaci svijeta u utorak u Varaždinu igrali su prijateljsku utakmicu s Tunisom, suparnikom s kojim se još nisu sastajali, u dobrom raspoloženju poslije pobjede nad Velšanima. Tunis je na poluvrijeme otišao s prednošću 1:0. Na kraju je utakmica završila pobjedom Tunisa 2:1

Hrvatska – Tunis
Prijateljska utakmica
11. lipnja 2019. godine, 20:45
Stadion NK Varaždin, Varaždin.

HRVATSKA (3-5-2): Sluga – Vida, Lovren, Benković – Brekalo, Kovačić, Badelj, Pašalić, Melnjak – Kramarić, Petković

Tunis: Hassen – Bedoui, Bronn, Meriah, Haddadi – Kechrida, Chaalali – Msakni, Skhiri, Badri – Khazri

————————————————————————————————————————————————-

Hrvatska – Tunis 1:2

————————————————————————————————————————————————
90’+4 Kraj, Tunis je pobijedio u Varaždinu 2:1

90’+3 Novi korner, ništa

90’+2 Korner za Hrvatsku, kratko prema polju, kombinacija završava Benkovićevim udarcem u blok

90′ Igra se 4 minute nadoknade

89′ Maaaloul ulazi, Skhiri van

86′ Caktaš u šansi, puca u blok, Modrić u slalomu, korner, Tunižani čiste

85′ Perišić prošao po lijevom boku, ali Hassen hvata ubačaj u sredinu

82′ Pljusak traje, Vatreni pokušavaju izjednačiti, Khazri van, Khenissi unutra

80′ Pada jaka kiša u Varaždinu.. Perišić je pucao pokraj gola

79′ Caktaš u prilici, nema pogotka

77′ Chaalali van, Sassi unutra

76′ Korner za Brozovića, lopta u rukama golmana Tunisa

74′ Korner za Hrvatsku, Modrić, ali Hassen iz drugog pokušaja hvata loptu

70′ Modrić ušao u igru, Pašalić van

70′ Sliti pogađa za 2:1 iz jedanaesterca

69′ Sliti u napadu, jedanaesterac za Tunis, Vidi žuti, igrao rukom

63′ Kramarić van, Caktaš unutra, Msakni i Badri idu van, ulaze Sliti i Draeger

62′ Tunis opet u akciji, Sluga brani, potom Tunižani pucaju pokraj gola

60′ Sluga spašava još jednu stopostotnu šansu, Msakni je izbio sam pred njega

58′ Brekalo van, Halilović ulazi

55′ Kovačić van, Perišić unutra, Badelj van, Brozović unutra

53′ Novi napad Hrvatske, Pašalić puca pokraj gola

52′ Petković je prihvatio loptu lijevo od gola u šesnaestercu, ali nije došla do hrvatskih napadača

51′ Kramarić puca preko gola, Hrvatska se probudila u drugom poluvremenu

47′ Petkoviiiić 1:1

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, ušao je Bartolec umjesto Lovrena i Hrvatska sad igra s četvoricom u zadnjoj liniji

45′ Tunis je discipliniranom igrom došao je do vodstva na poluvremenu

45′ Sluga spašava stopostotnu priliku Tunisa

41′ Khazri u dobroj šansi za povećanje vodstva, ali puca malo pored Sluginog gola

35′ Tunižani opet u kontri, korner, ali idu u kombinaciju kroz teren, Vatreni iznose loptu, samo do sredine, Tunižani uzimaju loptu i kreću u polukontru, puno prostora je bilo, ali zadnji pas nije bio dobar

33′ Još jedan korner za Vatrene, Kovačić prekratko…

31′ Ubačaj Meljnaka iz kornera, Petković puca preko gola

30′ Hrvatska i dalje pokušava organizirati napad, Vatreni dolaze do kornera

22′ Korner za Hrvatsku nakon što je Petković izveo slobodnjak s tridesetak metara u živi zid, od kornera ništa..

19′ Publika je malo utihnula, Vatreni pokušavaju probiti kompaktnu obranu gostiju

16′ Tunis je poveo 1:0, brza kontra i realizacija Badrija, Sluga je bio nemoćan

12′ I dalje se igra borbeno, Vatreni su nekoliko puta stigli blizu kaznenog prostora Tunisa, ali redovi su i dalje nepovezani

6′ Tunis u napadu, Msakni puca glavom malo iznad hrvatskog gola

5′ Dobar udarac Badelja, malo pokraj gola

3′ Vatreni u novoj formaciji pokušavaju povezati redove

Utakmica počinje u 20:45

Hrvatska nogometna reprezentacija zaključit će sezonu prijateljskom utakmicom protiv Tunisa u Varaždinu, tri dana nakon važne osječke pobjede nad Walesom (2:1) u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine.

U Varaždin su doputovali svi raspoloživi izabranici Zlatka Dalića, uključujući kapetana Luku Modrića, a varaždinski gledatelji – uz uživanje u nastupu svjetskih doprvaka – dat će svoj doprinos humanitarnim akcijama Vatrenih, s obzirom da će sav prihod s utakmice biti doniran potrebitima.

Natjecateljskog pritiska ovoga puta nema, a izbornik Dalić stoga ističe: “Nadam se dobroj igri, spektaklu i pobjedi. Raspoloženje je jako dobro, svi smo sretni poslije pobjede nad Walesom i protiv Tunisa ćemo uživati u nogometu. Priliku će dobiti svi igrači, zavrijedili su. Kvalitetno su radili deset dana, bili ozbiljni i profesionalni, i neka ovaj ciklus završe ponekom minutom u reprezentaciji”.

Gosti iz Tunisa u dvoboj ulaze u sklopu priprema za svoj nastup na nadolazećem kontinentalnom prvenstvu, Afričkom kupu nacija, gdje će zaigrati u Skupini E s Malijem, Mauritanijom i Angolom.

Tunis ima jedan naslov prvaka Afrike (2004.), a s klupe ga vodi francuska nogometna legenda Alain Giresse. Vrijedi istaknuti i da je izbornik Tunisa od 1961. do 1962. bio Splićanin Frane Matošić, koji je u svom mandatu osvojio afričku broncu.

Na aktualnoj Fifinoj ljestvici najboljih reprezentacija Tunis drži 28. mjesto, iza Japana i Ukrajine, a ispred Srbije i Venezuele, dok mu je najbolji plasman vrlo visoka 14. pozicija iz lipnja prošle godine.

Vatreni su u svojoj povijesti odigrali sedam utakmica u Varaždinu te još nikada nisu izgubila, ubilježivši pet pobjeda bez primljenog pogotka te dva neriješena rezultata.

S Tunisom se još nisu sastajali, a u taj ih susret vodi upravo srebrni izbornik Dalić, čija je i igračka i trenerska karijera vrlo usko vezana za Varaždin te će zasigurno i ovaj ogled svima prisutnima ostati u lijepoj, dugotrajnoj uspomeni.