Dinamo pobijedio Osijek i ušao u finale kupa

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u finale Hrvatskog kupa nakon što su na Maksimiru s 2:0 slavili protiv Osijeka. Golove za Modre postigli su Olmo u prvom i Šunjić u drugom poluvremenu.

Iako je Osijek imao veći postotak posjeda lopte u svojim nogama, te čak dvostruko više udaraca prema golu, većina pokušaja bila je uglavnom bezazlena po gol Livakovića.

Tek pokoja poluprilika i jedan opravdano poništen pogodak ubilježio je Osijek u ovoj utakmici. Dinamo je pak iskoristio svoje prilike i zasluženo ušao u finale.

Olmo je zabio u 18. minuti nakon sjajne minijature Petkovića, te njegove povratne lopte prema sredini kaznenog prostora. Olmo je bio neometan i po sredini gola poentirao.

U samoj završnici utakmice, kada se Osijek u potpunosti otvorio, Dinamo je prepoznatljivom kontrom stigao pred gol Malenice, koji je obranio prvi pokušaj Oršića, ali ne i drugi Šunjića.

Dinamo će u finalu igrati protiv boljeg iz ogleda Intera i Rijeke, čiji je susret na rasporedu u srijedu, piše gol.hr.