VIDEO HNL: Gorica treći put pobijedila Rijeku, Dinamo slomio Rudeš, derbi kola bez golova

Derbi utakmica 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige nije ponudila mnogo toga. Na Poljudu su Hajduk i Osijek remizirali u dvoboju bez pogodaka.

Taj rezultat više je razveselio gostujuću momčad te je Osijek ostao na trećem mjestu ljestvice i ima tri boda više (47-44) od Lokomotive i Hajduka u borbi za izlazak u Europu.

Hajduk ni drugi put ove sezone nije pobijedio Osijek na Poljudu, točnije, ni drugi put Splićani na svom stadionu nisu zabili pogodak Osječanima (ranije je Osijek ovdje slavio 2:0).

Ovom prilikom Hajduk je bliže golu bio u prvom poluvremenu kada je i dominirao. Najbolje prilike propustili su Gyurcso i Palaversa. U nastavku se utakmica razvodnila te je završilo bez golova, javlja HNTV.

HT Prva liga, 28. kolo: Hajduk – Osijek 0:0

Dinamo-Rudeš

Nogometaši Dinama na pobjednički su način odradili još jednu utakmicu u Hrvatski Telekom Prvoj ligi.

U dvoboju 28. kola lider je u gostima, s 2:0, pobijedio posljednjeg na ljestvici, Rudeš, iako se nedjeljni domaćin držao tijekom prvog poluvremena i na odmor otišao s 0:0.

No, samo je petnaestak sekundi bilo potrebno u drugom dijelu da Dinamo postigne prvi pogodak. Učinio je to Lovro Majer. Dinamo je i prije i nakon toga bio sastav koji je dominirao, a bilo kakva neizvjesnost isparila je u 76. minuti kada je Dani Olmo, na asistenciju Marina, zabio pogodak za 2:0.

Rudeš je tako ostao na zadnjem mjestu ljestvice i sa sedam bodova manje od pretposljednje Istre 1961.

HT Prva liga, 28. kolo: Rudeš – Dinamo 0:2 (Majer 46., Olmo 76.)

Gorica – Rijeka

Gorica je s minimalnih 1:0 svladala Rijeku na svom stadionu u dvoboju 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Velikogoričani su tako nastavili biti nepoželjan suparnik Rijeke. Bila je ovo treća pobjeda Gorice protiv Rijeke u četiri međusobna ligaška susreta. Rijeka je bila bolja samo u prvom kolu sezone (2:0 na Rujevici).

Gorica je bolje i angažiranije ušla u utakmicu. Stvarala je prilike, bila opasnija, a najbolju je priliku propustila pred kraj prvog dijela kada je Kristijan Lovrić pogodio okvir vrata. No, Lovrić se iskupio odmah na startu drugog dijela te je u 48. minuti sjajno pogodio s vrha šesnaesterca za 1:0 domaćina.

Kako se bližio kraj susreta tako je pritisak Rijeke rastao, no minimalnu prednost domaći igrači su zadržali i time se približili Lokomotivi na dva, a Hajduku na jedan bod zaostatka.

HT Prva liga, 28. kolo: Gorica – Rijeka 1:0 (Lovrić 48.)

Interov preokret protiv Lokomotive

Inter-Zaprešić je pobjedom 3:2 protiv Lokomotive u 28. kolu Hrvatski Telekom Prve lige ostvario osmu pobjedu u sezoni.

Iako je Lokomotiva vodila dva puta, odnosno 2:1 u 73. minuti, to nije spriječilo domaće igrače da po drugi put u sezoni slave protiv ovog suparnika. Drugi put u Zaprešiću. Gosti su, pak, napravili korak unatrag u svojoj borbi za izlazak u Europu iduće sezone.

Gosti su poveli golom Jakića već u šestoj minuti, ali je jednako brzo izjednačio Serderov u desetoj minuti svojim petim ligaškim golom u sezoni. U nadoknadi prvog poluvremena lijepo je reagirao Luka Ivanušec te je uz pomoć suparničkog igrača zabio s vrha šesnaesterca.

U nastavku su se nizale brojne prilike na obje strane, no jedino se tresla gostujuća mreža i to dva puta. Muhar je u 73. minuti izjednačio, dok je Postonjski pet minuta prije kraja realizirao jedanaesterac za 3:2. Prije toga je igrač Lokomotive Mlinar zaradio drugi žuti karton i isključenje.

HT Prva liga, 28. kolo: Inter-Zaprešić – Lokomotiva 3:2 (Serderov 10., Muhar 73., Postonjski 85.-11m/Jakić 6., Ivanušec 45.+2)