VIDEO Iz minute u minutu: Dinamo u rovovskoj borbi s Poljuda odlazi s tri boda, Hajduk je završio s igračem manje

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Hajduk je u 19 sati na Poljudu dočekao Dinamo u sklopu 27. kola Prvog HNL-a. Prvak Hrvatske pobijedio je 1:0 i iz Splita odnio sva tri boda.

U dosadašnjih 217 derbija Zagrepčani imaju 94 pobjede, među kojima je i ona u njihovom posljednjem susretu, u prosincu prošle godine kada su Modri slavili 1:0 na Maksimiru u dvoboju 18. kola. Splićani su bili uspješniji 68 puta, zadnji put pobijedili su Dinamo u veljači prošle godine (1:0), a 55 dvoboja završilo je bez pobjednika.

Poluvrijeme je završilo prednošću Dinama, gol je u 26′ dao Gavranović, a isti rezultat bio je i na kraju utakmice.

HAJDUK: Posavec – Juranović, Lopez, Ismajli, Bradarić – Nejašmić, Hamza – Jradi, Caktaš, Tudor – Jairo

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Šunjić, Gojak – Kadzior, Olmo, Oršić – Gavranović

Sudac: Damir Batinić

Hajduk – Dinamo 0:1

—————————————————————————————————————————————————-
90+5′ Kraj utakmice, Dinamo je odnio tri boda s Poljuda

90+5′ Lopez sa šest metara glavom puca malo pokraj gola

90+3′ Korner za Dinamo nakon neuspjele polukontre, kratko izvedeno, Hajduk uzima loptu

90+1′ Korner za Hajduk, Dinamo otklanja opasnost

90′ Igra se pet minuta nadoknade

88′ Žuti Gojaku, napucao loptu

87′ Lopezu žuti, prekršaj na Šitumu

85′ Ismajli žuti, faul na Olmu; Jurić ulazi, Nejašmić izlazi

83′ Šitum ulazi, Oršić izlazi

81′ Olmu žuti zbog prigovora

76′ Caktašu crveni, dva udarca u lice Šunjića koji ga je povlačio s leđa za dres i zato zaradio žuti, zagužvalo se između igrača…., ali se situacija smirila i utakmica je nastavljena

74′ Korner za Hajduk, nema opasnosti

73′ Gavranović van, Petković ulazi

67′ Sahiti ulazi, Jradi van

66′ Korner za Hajduk, Caktaš glavom puca preko gola

64′ Moro puca iz okreta, nedovoljno jako, Posavec hvata loptu

62′ Kadzior van, Moro ulazi

60′ Olmo puca iz daljine, odbija se lopta od Hajdukovog bloka, Posavec hvata

55′ Korner za Hajduk, Olmo čisti

52′ Caktaš iz daljine puca visoko preko Livakovićevog gola

48′ Olmo je ispremiješao obranu Hajduka, uputio loptu prema petercu ali je nitko nije dostigao

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, promjena u Hajduku Ivanovski unutra, Juranović van

—————————————————————————————————————————————————

45+1′, Dinamo na Poljudu vodi na poluvremenu 1:0

45′ Igra se minuta nadoknade

40′ Igra se čvrsto i borbeno na sredini uz puno kontakta i grešaka

32′ Jradi puca iz daljine, Livaković siguran

26′ Gavranović, goool Dinamo vodi 1:0 Oršić je izveo slobodan udarac s gotovo 30 metara, Posavec je obranio, ali na odbijanac je natrčao Gavranović

22′ Igra se uglavnom na sredini terena

14′ Juranović je poslao lijep centaršut u šesnaesterac, obrana Dinama je bila oprezna i jedan od braniča je izbio loptu

10′ Oršić u prilici, ali puca traljavo pokraj gola

6′ Caktaš je pucao u živi zid, odbila se lopta Tudoru, koji pada, Hajdukovci traže jedanaesterac, ali sudac Batinić nije kontakt s Dilaverom ocijenio kao prekršaj, čini se ispravno

5′ Slobodni udarac za Hajduk na rubu šesnaesterca Dinama, Theophile zaradio žuti

3′ Hajduk je krenuo borbeno, ali Dinamo je otklonio prijetnju

1′ počela je utakmica