Iz minute u minutu: Mađarska – Hrvatska: Mađari preokrenuli vodstvo Hrvatske i uzeli sva tri boda

Ovog četvrtka kvalifikacije za Euro 2020. Hrvatska je otvorila pobjedom nad Azerbajdžanom, a protiv Mađarske od 18 sati igrala je drugi susret u skupini E. Poluvrijeme je završilo 1:1, a u drugom poluvremenu je Mađarska preokrenula rezultat i pobijedila 2:1.

Ugledni mađarski portal 888.hu u najavi utakmice pisao je kako je nepotrebno isticati da Mađari nemaju ništa protiv Hrvata, opisuju Vatrene kao reprezentaciju punu zvijezda, ipak je riječ o viceprvacima svijeta. Mađari su se pritajeno nadajli bodu, jer, ako ga ne osvoje, nakon gubitka od Slovačke u prvoj utakmici kvalifikacija, bitno će si smanjiti šanse za dolazak na europsko prvenstvo.

No, osvojili su sva tri boda.

MAĐARSKA: Gulasci Lovrencsics, Barath, Orban, Kadar, A. Nagy, Patkai, Dzusdzsak, Szoboszlai, D. Nagy, Szalai

HRVATSKA: Kalinić – Jedvaj, Vida, Lovren, Barišić – Brozović, Rakitić, Modrić – Kramarić, Perišić, Rebić

Suci (Škotska): William Collum, pomoćnici David McGeachie, Graeme Stewart, četvrti sudac Bobby Madden

—————————————————————————————————————————————————

Mađarska – Hrvatska 2:1

……………………………………………………………………………………………………………………………….
90+5′ Korner za Hrvatsku, Mađari čiste, kraj, 2:1 za domaće

90+3′ Modrić puca pokraj gola

90′ pet minuta nadoknade

84′ Dzusdzsak van, Bese unutra

82′ Lovrenu žuti zbog prigovora sucu, svirao je navodni prekršaj na Szalaiju

80′ Velika gužva pred Kalinićem, puno petljanja, Kalinić brani s trave…

78′ Korner za Rakitića, Vida pokraj gola

77′ Jedvaj van, Petković ulazi

76′ Korner za Mađare, 2:1, Patkai

73′ Brekalo puca u blok

70′ Vatreni lagano pritišću Mađare, 61 posto posjeda lopte u drugom poluvremenu

69′ Korner za Modrića, nema realizacije, lopta preletila sve

67′ Brekalo ulazi, Rebić izlazi

65′ Kalmar ulazi, Szoboszlai van

62′ Modrić izvodi slobodan udarac, Mađari otklanjaju opasnost, Dzusdzsak na sredini terena džonom udara u rame Vidu i zarađuje žuti karton

59′ Perišić u akciji, ulazi u peterac ali puca pokraj gola

56′ Korner izvodi Modrić, opasnosti nema

53′ Mađarska ima slobodan udarac s desne strane hrvatskog gola kod auta, Vatreni nakon gužve čiste

47′ Korner za Vatrene, Modrić ubacuje, lopta dolazi do Rakitića na vrhu šesnaesterca, puca preko gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+3′ Kraj prvog poluvremena, 1:1

45′ igra se 3 minute nadoknade

45′ Korner za Vatrene, Modrić ubacuje, Gulasci hvata

35′ Dzsudzsak je povukao loptu i htio uposliti Dominika Nagyja kojeg je Dejan Lovren nehotice nagazio izvan šesnaesterca. Mađari su žestoko protestirali, tražili i jedanaesterac, a Nagyju se nekoliko minuta ukazivala pomoć.

34′ Mađari su izjednačili, 1:1, Szalai je pucao a lopta prošla ispod ruke Kaliniću

29′ Barišiću se ukazuje pomoć. Izlazi van, Leovac ulazi

26′ Igra se uglavnom na sredini terena, uz prekide i pogreške na obje strane

20′ Mađarski prodor po lijevoj strani, Szalai kasni na ubačaj pred Kalinića

18′ Vatreni kontroliraju utakmicu

13′ Reeebić 1:0 Modrić ubacuje , Kramarić prosljeđuje loptu do Rebića koji mirno pogađa

10′ Lovrenčić se spustio po desnom boku do hrvatskog kaznenog prostora, puca i Kalinić izbacuje u korner. Opasnost otklonjena

8′ Mađari izvode slobodni udarac, ubačaj u kazneni prostor, Vida čisti

6′ Perišić puca, mađarski golman hvata loptu. Barišić ubacuje, Kramarić puca preko gola

4′ Modrić ubacuje iz slobodnjaka, Lovren glavom puca iznad grede

1′ počela je utakmica