VIDEO HNL: Hajduk vrlo lako pobijedio u Zaprešiću, Slaven osvojio bod u Osijeku, Dinamo remizirao s Lokomotivom

Nogometaši Hajduka upisali su zasluženu i uvjerljivu pobjedu u Zaprešiću protiv Intera od 3:1, piše HNTV.

Hajduk je dominirao utakmicom 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige te je pitanje pobjednika bilo riješeno već nakon 20 minuta igre. Toliko je vremena bilo dovoljno da Hajduk, točnije Brazilac Jairo, postigne dva pogotka za ugodnih 2:0.

Početkom drugog poluvremena Mijo Caktaš je povećao na 3:0, dok je u sudačkoj nadoknadi Tsonev tek smanjio i “uljepšao” poraz iz kuta Intera postigavši jedini pogodak za domaću momčad.

HT Prva liga, 23. kolo: Inter-Zaprešić – Hajduk 1:3 (Tsonev 90.+4/Jairo 14., 20., Caktaš 51.)

Slaven Belupo s igračem manje do boda u Osijeku

U posljednjem susretu 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom vrtu nogometaši Osijeka i Slaven Belupa remizirali su 1:1.

Koprivničani, majstori za remije, odigrali su tako već 13. put neodlučeno ove sezone, a do boda su došli, iako su sat vremena igrali s igračem manje.

Osijek je poveo već u petoj minuti golom Mirka Marića, a u 29. minuti Bruno Goda dobio je drugi žuti karton čime je Slaven Belupo ostao s igračem manje.

Gosti su potom preživjeli sve opasne situacije u svom šesnaestercu, Osijek je propustio osigurati pobjedu, a onda je u 86. minuti Brazilac Mateus šokirao domaćina i zabio gol za konačnih 1:1.

HT Prva liga, 23. kolo: Osijek – Slaven Belupo 1:1 (Marić 5./Mateus 86.)

Lokomotivi i Dinamu po bod

U derbi utakmici 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige nije bilo pobjednika. U Kranjčevićevoj ulici Lokomotiva i Dinamo odigrali su 1:1.

Bila je to prilično izjednačena utakmica u kojoj se ono najzanimljivije, golovi, dogodilo u završnom dijelu susreta.

Hrvatski prvak poveo je nakon lijepe akcije u 72. minuti, a strijelac je bio Dani Olmo. No, sedam minuta kasnije domaćin je uzvratio. Igrači Lokomotive također su kreirali lijepu akciju koju je pogotkom okrunio Myrto Uzuni.

Na samom kraju, u sudačkoj nadoknadi, Lokomotiva je čak mogla do pobjede protiv lidera, no udarac Maružina završio je na okviru vrata.

HT Prva liga, 23. kolo: Lokomotiva – Dinamo 1:1 (Uzuni 79./Olmo 72.)

Gorgon i Murić pogodili za pobjedu Rijeke

U prvom susretu 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Rijeke svladali su na Rujevici Istru 1961 s 2:0.

Rijeka je bila bolja, pogotovo u prvom poluvremenu, a u 43. minuti domaćin je i došao do vodstva kada je Alexander Gorgon nadvisio sve suparničke igrače i glavom, nakon kornera, pogodio za 1:0. Do tada je, pak, sjajno branio vratar Puljana Josip Čondrić i spašavao svoju momčad.

Deset minuta prije kraja gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje, no Dani Ndi je pogodio okvir vrata, ali je zato u 92. minuti precizan bio Robert Murić i postavio konačnih 2:0.

Zanimljivo je reći da je ovo bila četvrta utakmica u nizu kako su Puljani ostali bez postignutog pogotka. Nakon poraza na Maksimiru i u Gradskom vrtu, Puljani su tako pali i na Rujevici.

HT Prva liga, 23. kolo: Rijeka – Istra 1961 2:0 (Gorgon 43., Murić 90.+2)

Gorica i Rudeš odigrali su 3:1