VIDEO Europska liga: Dinamo odigrao povijesnu utakmicu, Maksimir je eksplodirao, Modri su među 16 najboljih

Dinamo je dočekao Viktoriju Plzen na prepunom Maksimiru, u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige bilo je 2:1 za Viktoriju. Još jedna povijesna utakmica, ovaj put zbilja povijesna utakmica u Dinamovom proljeću.

Poluvrijeme je završilo vodstvom Modrih 2:0, dva krasna gola. U drugom poluvremenu još jedan gol, Dinamo je među 16 najboljih u Europskoj ligi.

UEFA Europa Liga, 1/16 finala

Zagreb, stadion Maksimir, četvrtak, 21.2.2019., 18:55h

GNK Dinamo Zagreb – FC Viktoria Plzen 3:0 (2:0)

Suci: Istvan Kovacs, Visle Florin Marinescu, Ovidiu Artene, Alexandru Cerei

Gledatelji: 25680

Dinamo: Livaković – Moharrami, Theophile, Dilaver, Leovac – Šunjić – Hajrović (od 68. Moro), Ademi, Olmo, Oršić (od 88. Gojak) – Petković (od 90. Andrić)

Viktoria: Kozačik – Havel (od 74. Reznik), Pernica, Limbersky, Kovarik – Prochazka, Hrošovsky – Kayamba, Horava (od 57. Bakoš), Petržela – Beauguel (od Chory)

Žuti kartoni: Hajrović, Limbersky, Dilaver, Olmo

Crveni karton: Limbersky

Strijelci: 1:0 Oršić (15.), 2:0 Dilaver (33.), 3:0 Petković (73.)

Igrači Dinama još su jednom ispisali povijest! Na Maksimiru su pred gotovo 26 tisuća navijača slavili velikih fantastičnih zasluženih 3:0 protiv Viktorije Plzen i uz ukupnih 4:2 prošli u osminu finala Europa lige!

Strijelci su bili Mislav Oršić u 15., Emir Dilaver u 33. i Bruno Petković u 73. minuti. Prekrasni potezi, odlična igra, hrabrost, momčadski duh, emocije i želja za pobjedom uz podršku prepunog Maksimira – sve je to donijelo Dinamu noć za pamćenje.

Nakon što su u Plzenu upisali 1:2 poraz od Viktorije, iako igrom to nikako nisu zaslužili, pred svojim su navijačima odigrali fantastičnu utakmicu i zasluženo ostvarili još jedan klupski uspjeh – mjesto u osmini finala natjecanja! Kakva je ovo noć bila na Maksimiru, teško je opisati riječima.

Trener Nenad Bjelica za povijesni je susret odabrao sljedećih 11: Na golu Livaković, stoperski dvojac Theophile i Dilaver, a na bokovima Moharrami i Leovac. Zadnji vezni Šunjić, a vezna linija Hajrović, Ademi, Olmo, Oršić. Špica je bio Petković.

Plavi su ušli u povijesni susret bacivši se na glavu od prve minute. Pritisak s obje strane u prvih desetak minuta, a onda u 15. minuti euforija na tribinama – Dinamo je zabio gol! Oršić je povukao kontru, poslao na stranu za Petkovića koji petom gura u peterac, a Olmo propušta do Oršića koji svom snagom šalje loptu u rašlje za 1:0 i euforiju na Maksimiru!

U 29. minuti susreta sjajno je s desne strane ubacio Hajrović, a na drugoj vratnici malo zakasnio Oršić… bila je to dobra situacija da Dinamo povisi prednost. Nismo dugo čekali da se i to dogodi – fantastična ekipa trenera Bjelice odigrala je još jednu odličnu akciju!

33. minuta utakmice… Hajrović je izveo slobodan udarac iz velike udaljenosti, ubacio u peterac gdje Dilaver loptu šalje u mrežu za 2:0 i apsolutni trans na maksimirskom stadionu!

Desetak minuta kasnije vidjeli smo i jednu ne baš tako lijepu scenu – glavni sudac isključio je trenera Nenada Bjelicu s terena, zbog prigovora na njegove odluke, a strateg Plavih nastavio je susret gledati s udaljenosti novinarske lože.

U nastavku susreta nastavio je Dinamo stvarati pritisak na češku momčad, ali ipak s većom dozom mirnoće. Viktoria nije puno pokazala u prvom dijelu, Plavi su dominirali od početka susreta. U 53. minuti Hajrović je silovito pucao na gol, a vratar Kozačik na vrijeme reagirao i obranio pokušaj.

Sretna 73. minuta donijela je novi trans na terenu i tribinama Maksimira! Odigrali su sjajnu kombinaciju Oršić i Petković, a Bruno je sa sredine peterca sigurno pospremio u mrežu za zasluženih 3:0!

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, a ovaj će datum ostati upisan u povijest kluba i u srca svih navijača! BRAVO DEČKI, BRAVO TRENERU, BRAVO CIJELOM STOŽERU!

Od srca hvala svim navijačima koji su bodrili Plave do ovog uspjeha i sve koji su bili s nama na ovoj utakmici!

Ždrijeb parova osmine finala Europa lige na rasporedu je odmah u petak, 22. veljače!, piše GNK Dinamo.

Sastavi:

DINAMO: Livaković – Moharrami, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi, Šunjić – Hajrović, Olmo, Oršić – Petković

VIKTORIA: Kozačik – Havel, Pernica, Limbersky, Kovarik – Prochazka, Hrošovsky – Kayamba, Horava, Petržela – Beaugel

………………………………………………………………………………………………………………………….
Dinamo – Viktoria Plzen 3:0 (4:2)
……………………………………………………………………………………………………………………….

90+6′ Pobjeda, Dinamo je među 16 najboljih u Europskoj ligi

90+5′ Kovač bez veze daje Olmu žuti

90+4′ Dinamo je zadržao loptu na češkoj polovini..

90+3′ Aut za Dinamo , Olmo nije uspio izboriti korner…

90+1′ Petković van, Andrić unutra

90′ Igra se šest minuta nadoknade!!!!!

88′ Oršić van, Gojak ulazi

87′ Livakoviću se ukazuje pomoć, hvata se za desnu nogu…

86′ Limbersky ruši Olma, drugi žuti – ide van

85′ Leovcu žuti

83′ Pernica je pokosio u skoku Petkovića, ukazuje mu se pomoć, vraća se u igru

80′ Šunjić je sam sebi stvorio prigodu, ali je pucao u Kozačika

77′ Česi pokušavaju organizirati napad….

73′ Petkooooović 3:0, fantastična kontra Oršića, daje za Petkovića koji s ruba šesnaesterca zakucava Goooool!!!!

71′ Olmo ubacuje na 5 metara, Ademi kasni na udarac glavom

69′ Fantastična akcija, kontra Olma, Moharrami utrčava nakon greške Kozačika i puca pokraj gola

67′ Hajrović van, Moro ulazi

66′ Chory ulazi, Beaugel van

62′ Petržela puca s ruba kaznenog prostora pokraj Dinamovog gola

61′ Bakošu žuti

61′ Odlična reakcija Dilavera, sam je na njega išao Kayamba, ali ga je Dinamov stoper krasno zaustavio

57′ Bakoš ulazi, Horava izlazi

55′ Kayamba odnio Dilavera tijelom, faul nije sviran

53′ Snažan udarac Hajrovića s 25 metara, Kozačik odbija, korner za Olma, kratko na Oršiće, pa Olmo do Hajrovića koji loše puca…

49′ Oršić prolazi s lijeve strane, ubacuje, ali nema realizacije

47′ Hajrović je pucao izravno na gol, Kozačik odbija do Šunjića, ovaj puca u Kozačika

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Bjelica je na tribinama, Dinamov napad, Horava ruši Olma na 25 metara od čeških vrata

—————————————————————————————————————————————————-

45+2′ Kraj prvog poluvremena, 2:0 za Dinamo

45′ igra se dvije minute nadoknade

43′ Bjelica je reagirao jer je Čeh uzeo loptu kod jednog auta za Dinamo, ali ga je Kovač potjerao na tribine

42′ Sad Horava s leđa ruši Šunjića, nema žutog kartona

40′ Pernica s leđa ruši Petkovića, ali nema žutog, Bjelica se buni, ali ga rumunjski sudac Ištvan Kovač opominje

37′ Olmo glavom , Kozačik krajnjim naporom odbija loptu u korner, Hajrović izvodi, Dilever dobiva žuti zbog udarca u protivničkog igrača

33′ Dilaaaaaaaaaaaaveeeeeeer 2:0, Hajrović je ubacio u šesnaesterac iz slobodnjaka, ali ovaj puta Dinamovac je stigao i lijepo glavom smjestio loptu u češku mrežu

32′ Horava puca iz šesnaesterca preko Livakovićevog gola

31′ Hajroviću žuti, faul na sredini terena…

28′ Hajrović iz slobodnog udarca ubacuje na 5 metara, ali nitko od Dinamovaca ne stiže loptu

25′ Bezveze sviran prekršaj Petkovića nad Limberskim, a bilo je izgledno…

21′ pucao je Petković sa 17 metara, blokirali su Česi

14′ Oršiiiiiiiiiić 1:0 Petković lažnjakom ruši na pod svog čuvara, petom kroz noge drugom češkom igraču šalje loptu na 10-ak metara gdje natrčava Mislav Oršić

13′ Hajrović ubacuje u šesnaesterac Limbersky čisti

12′ Slobodan udarac za Dinamo, Olmo nabacuje u šesnaesterac, Viktoria čisti

10′ prvi korner za Dinamo, Hajrović ubacuje, Kozačik brani

8′ igra se na sredini terena, Dinamo pokušava organizirati napad

5′ Olmo puca u blok

3′ prvi korner za Viktoriju, nema opasnosti

1′ počela je utakmica

Utakmica počinje uskoro, Maksimir se puni, tekstualni prijenos na Hrvatskoj danas….

…………………………………………………………………………………………………………………………..

VIDEO Došlo je do sukoba BBB-a i policije, gužva u Plzenu, dvostruko ili trostruko više navijača Dinama od ulaznica