SP rukomet: Danska razbila Francusku

Danska je prvi finalist Svjetskog rukometnog prvenstva 2019.! U Hamburgu su Danci pregazili Francusku sa 38:30, a na poluvremenu je rezultat bio 21:15.

Ne sjećamo se kad je netko Francuzima zabio 21 gol u jednom poluvremenu.

Predvođeni sjajnim Mikkelom Hansenom Danci su odigrali fantastično prvo poluvrijeme, poglavito u napadu te su u prvih 30 minuta postigli čak 21 pogodak. Danska je iz minute u minutu povećavala svoju prednost, u 7. minuti je bilo 6:3, u 14. 9:5, u 20. 13:8, a 23. prvi maksimalnih plus šest (16:10) s koliko se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Danska prednost je rasla sve do najvećih 10 razlike (30:20) u 44. minuti da bi Francuzi u samoj završnici ublažili poraz. Šest minuta prije kraja bilo je 34:28, no Francuska ustvari niti u jednom trenutku nije zaprijetila preokretom.

Hansen je postigao čak 12 golova za Dansku dok je Kentin Mahe s osam pogodaka bio najefikasniji kod Francuske.

Danska će tako u nedjelju od 17:30 na svom terenu u Herningu igrati za zlato protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu će od 20.30 sati igrati Njemačka i Norveška, dok će Francuska u nedjelju od 14:30 također u Herningu igrati za broncu.

U subotu su u Herningu na programu dvoboji za poredak, od 17:30 Egipat i Španjolska će igrati za sedmo mjesto, dok će Hrvatska i Švedska od 20:30 igrati za peto mjesto,piše gol.hr.