Iz minute u minutu, SP rukomet: Kauboji krenuli snažno protiv Makedonije, muška borba i zaslužena pobjeda

Hrvatska i Makedonija odigrale su susret 3. kola skupine B Svjetskog rukometnog prvenstva 2019. u njemačkom Münchenu, pred tisućama Hrvata na tribinama. Obje reprezentacije imale su po dvije pobjede u skupini, poluvrijeme +5 za Hrvatsku, na kraju +9.

Iako rezultat možda sugerira laku pobjedu, na terenu se vodila prava rovovska bitka, Makedonci su sredinom drugog poluvremena dva puta imali priliku doći na -2, ali Kauboji su odigrali čvrsto i na kraju zasluženo odnijeli treću pobjedu u skupini.

HRVATSKA: Šego; Štrlek, Musa, Horvat, Duvnjak, Cindrić, Stepančić. Klupa: Stevanović, Mandić, Vida, Šipić, Kozina, Bičanić, Blažević, Karačić, Vranković.

MAKEDONIJA: Ristovski; Manaskov, Stoilov, Georgijevski; Taleski, Kuzmanovski, Lazarov. Klupa: Mitrevski, Popovski, Peševski, Markoski, F. Lazarov, Krstevski, Čurlevski, Tankoski, Serafimov

——————————————————————————————————————————————–

HRVATSKA – MAKEDONIJA 31:22
—————————————————————————————————————————————-

60′ Vida 31:22, Šego brani

59′ Kuzmanovski 30:22

58′ Duvnjak za +8, Mandić za +9

56′ Horvat za +7

54′ Stojlov za -5 Makedonije, Musa 2 minute van, Duvnjak za +6

53′ Mandić zabija s gola na gol, +6

52′ Makedonci 2 minute van, Šipić s crte za +5, četiri pogotka na utakmici

51′ Musa za +5, Time out Makedonija, Kuzmanovski za -4 Makedonije

50′ Šego skida zicer Stojlovu

49′ Duvnjak za +4, peti pogodak

47′ Peševski za -3 Makedonije

46′ Stojlov za 4 razlike, Stepančić pogađa u glavu Ristovskog, Makedonci spetljali kontru

45′ Stepančić za +5

44′ Šego skida još jednom, 10. obrana od 25 udaraca

43′ Duvnjakova bomba s 9 metara za 21:17, 112 km/h

42′ Makedonija u kontri smanjuje na 3, Taleski

41′ Manaskov promašio prazan gol Kauboja

40′ Šego skida udarac sa 6 metara, Šego skida još jednu

39′ Šipić za 20:16

38′ Ristovski skida Mandiću, Makedonci se spetljali u kontri

37′ Musa za +4, Kiro Lazarov smanjuje na 3

36′ Kuzmanovski smanjuje na 3 razlike

35′ Ristovski brani Duvnjaku, 4. obrana

34′ Mandić 2 minute na klupu, Peševski za 18:14

33′ Lazarov za 18:13, Makedonci igrač manje, dvije minute

32′ Manaskov smanjuje na 5 razlike, Mandić vraća na 6

31′ Šego je zabio preko cijelog igrališta na prazan gol za +6

30′ Makedonci na prazan gol zabijaju za 4 razlike. Grubi faul na Horvatu, ukazuje mu se pomoć, sedmerac Karačić za +5, Makedonci 2 minute s igračem manje, poluvrijeme završava 16:11

28′ Šego skida udarac Manaskovu, 7 od 15 udaraca, Karačić za +6, brzi centar Makedonije za 15:10

27′ Vranković dvije minute van, Manaskov smanjuje na 5 razlike

28′ Karačić bomba po zemlji za +6, 14:8, Šego brani kontru, Kauboji u kontri spetljali

25′ Manaskov na zeppelin smanjuje na 5 razlike

24′ Vranković na prazan gol za +6

23′ Šipić za +5, obje momčadi igraju sa sedam igrača napad

22′ Šego skida zicer s crte, Ristovski skida zicer Kozini, u kontri Šego opet brani

21′ Bomba Duvnjaka za +4, 11:7, Timeout Makedonija, Červat: Ne gubiti glavu!

20′ Kozina vraća na +3

19′ Lazarov za 9:7

18′ Treća obrana Šege, Vranković za +3

16′ Šipić je zabio, ali Makedonci su uzvratili brzim centrom i golom na prazna vrata.

15′ Evo i prvog gola Kire Lazarova.

14′ Šego je sjajno obranio zicer, a Duvnjak odmah zabio na prazan gol!

14′ Dugo smo čekali na golove, obje momčadi bili su u kreativnoj krizi, a onda je zabio Horvat za +2!

10′ Stepančić je izgubio loptu i Makedonci su izjednačili iz kontre, ali Duvnjak je odmah uzvratio.

8′ Makedonci uzvraćaju preko krila, ovoga puta desnog. Georgievski je zabio.

7′ Duvnjak je izvrsno dodao na krilo, a Mandić još bolje prebacio Ristovskog!

5′ Peševski je zabio s crte i smanjio prednost Hrvatske.

5′ Stepančić je zabio, Hrvatska ima +2!

4′ Manaskov sada nije realizirao priliku s krila i Hrvatska se može odvojiti.

3′ Karačić je sada ostao sam i zabio za vodstvo. Lijepa akcija Kauboja!

2′ Makedonci su lijepo odigrali na krilo i izjednačili. Siguran je bio Manaskov.

2′ Hrvatska vodi, Musa je zabio!

1′ Počela je utakmica!

SP rukomet: Hrvatska protiv Japana uvjerljiva