SP rukomet: Hrvatska protiv Japana uvjerljiva

Hrvatska je bila veliki favorit u ovoj utakmici, ali izbornik Lino Červar pozvao je na oprez uoči utakmice. Izbornik Japana je Islanđanin Dagur Sigurdsson, koji je Njemačku 2016. odveo do europskog zlata. Njegov zadatak je stvoriti momčad za domaće Olimpijske igre u Tokiju 2020, piše gol.hr.

Na poluvremenu je bilo +5 za Hrvatsku, na kraju +8. Zlatko Horvat je igrač utakmice. Sutra je utakmica protiv Makedonaca.

Utakmicu smo počeli obrambenom formacijom 6-0, a na vratima je briljirao sjajni Marin Šego. Upravo je naš vratar najzaslužniji što smo postigli niz lakih pogodaka što je rezultiralo visokom prednošću već u 10. minuti (7-1).

Ekipa je bila raspoložena kroz cijelu utakmicu. Izbornik je na klupi ostavio Luku Cindrića, a stalnim smo izmjenama nametnuli visok ritam igre. Japanci su s druge strane igrali atraktivno, te su tražili svoje prilike u skladu s tehničkim mogućnostima. Ostaje dojam kako smo uz dobru igru imali i niz nepotrebnih tehničkih pogrešaka.

Stalna prednost od pet pogodaka bila je dovoljna da se u određenim trenutcima odmori dio iskusnijih igrača. Naša vanjska linija dugim je napadima tražila pogreške Japanaca koji su unatoč brzini u tehničkim postavkama teško zaustavljali naše akcije.

Na mjestu gdje je stao Marin Šego u drugom dijelu, nastavio je Ivan Stevanović, odlični Riječanin sakupio je 12 obrana čime je nekoliko puta dignuo Olympiahalle na noge. Hrvatski navijači u velikom su broju ponovno bili velika podrška našoj momčadi.

Drugo poluvrijeme krenuli smo serijom od šest uzastopnih pogodaka što je bilo dovoljno za potpunu kontrolu utakmice koja nam je donijela nove bodove u skupini B.

Naš napad predvodio je Zlatko Horvat s osam postignutih pogodaka, a Stepančić je dodao još pet uspješnih šuteva. Japan je s druge strane najboljeg igrača imao u Shinnu Tokudi koji se šest puta upisao u strijelce.

HRVATSKA: Šego – Musa – Horvat – Stepančić – Cindrić – Duvnjak – Štrlek

Klupa: Stevanović, Mandić, Vida, Šipić, Kozina, Bičanić, Blažević, Karačić, Vranković

JAPAN: Kubo – Kasahara – Tokuda – Watanabe – Shida – Baig – Doi

Klupa: Kai, Miyazaki, Narita, Motoki, Tamakawa, Okamoto, Yoshino, Agarie, Kadoyama

——————————————————————————————————————————–

Hrvatska – Japan 35:27

———————————————————————————————————————————————

60′ Japan smanjuje na 9 razlike, pa u kontri na 35:27

59′ sedmerac za Japan, Stevanović brani, 12/24

58′ Japan smanjuje, 34:25, Karačić vraća na +10

57′ Vida nije iskoristio sedmerac

56′ Bičanić za +11, Japan vraća na 10, Hrvatska ima igrača više

55′ Mandić opet za +10, 4/4, Stivi skida dva zicera – 10 obrana od 20 šuteva

54′ Mandić za +10, Yoshino smanjuje na 9 razlike

53′ Bičanić za +10, Yoshino smanjuje na 9 razlike

52′ Sedmerac na Kozini, Mandić za +9

51′ Japan smanjuje na 8, Time out Červar: Nemojte silovat, imate vremena….

50′ Japan smanjuje razliku na 9

49′ Stevanović 8/13, Kauboji griješe u pokušaju zeppelina, Japan smanjuje na +10 – 29:19

48′ Mandić iz sedmerca za +11

47′ Tokuda smanjuje na 9 razlike, Vranković vraća na +18, Stevanović brani, 7/12

45′ Agarie 26:17, Musa +10, Time out Japan

44′ Stevanovićeva šesta obrana od 9 udaraca.

43′ Stepančić, 5 gol od sedam udaraca, Štrlek kontra za + 10

42′ Agarie zabija za 24:16

41′ Tokuda smanjuje iz sedmerca na 9 razlike

40′ Stepančić za +10, 6:1 Kauboja u drugom poluvremenu

39′ Stevanovićeva 4. obrana nakon neuspjelog napada Kauboja

38′ Horvat u kontri za +9, Stevanovićeva 3. obrana od 4 udarca Japanaca

37′ Duvnjak za +8

35′ Duvnjak, zeppelin za +6, Japanci probijanje u napadu, Horvat promašuje kontru, Japanci griješe, Štrlek za 21:14, +7

34′ Probijanje Japanaca, žuti za Sigurdssona, prigovarao je….

33′ Sedmerac na Musi, Horvat za +5, njegov sedmi gol

32′ Japancima suđeno probijanje, Kauboji bacaju u bunar, Japanci griješe u napadu

31′ Japanci smanjuju na 4 razlike, Stepančić gađa golmana
——————————————————————————————————————————————-

30′ Karačić po zemlji za +6, Sedmerac za Japan, Tokuda za 18:13, Šego ima 9/22.

29′ Japan smanjuje na četiri razlike, Hrvatska zaradila isključenje, Mandić dvije minute van, Bičanić diže na +5

28′ Watanebe smanjuje na +5 za Hrvatsku, Time out, Červar viče: Nema opuštanja!

27′ Horvat za +6

26′ Šipić 15:9, brzi centar Japanaca, 15:10

25′ Watanabe smanjuje na +5 za Hrvatsku

24′ Okamoto vraća na +6

24′ Karačić za +7

22′ Time out Japan, Šego ima 9/16 obrana

22′ Horvat za 13:7

21′ Karačić za 12:7

20’Japanski vratar je obranio sedmerac Štrleku.

16′ Vratio se Stepančić i odmah zabio.

15′ Tokuda sada iz igre zabija plus iznuđuje isključenje Blaževića.

14′ Tokuda je zabio iz sedmerca.

13′ Shida pokazuje da ima jako dobar udarac.

13′ Horvat poput Duvnjaka, s gola na gol.

12′ Treći gol Horvata.

11′ Novi gol Japanaca.

11′ Shida je smanjio našu prednost.

10′ Duvnjak preko cijelog terena postiže svoj prvi pogodak.

10′ Nova obrana Šege i novi gol Štrleka iz kontre.

9′ Japanski izbornik Dagur Sigurdsson pozvao je time-out.

9′ Prvi gol Jakova Vrankovića kojem je Červar dao priliku u napadu umjesto Stepančića, a evo sad i kontre Štrleka za opipljivu prednost.

7′ U nepunih sedam minuta Marin Šego je upisao već tri obrane!

5′ Evo i prvog pogotka Stepančića.

4′ Horvat pogađa iz sedmerca.

3′ Watanabe se ušuljao na crtu i poravnao.

2′ Prvi napad su imali naši, realizirao ga je Horvat pogotkom iz teške pozicije s desnog krila.

1′ Počela je utakmica!