Hrvatski nogometni kup: Rijeka kod Lokomotive izborila polufinale

Nakon Inter-Zaprešića, u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa plasirala se i Rijeka. U Kranjčevićevoj ulici Lokomotiva je kao domaćin vodila 1:0, no Rijeka je okrenula rezultat i na kraju slavila 2:1.

Lokomotiva je povela u 19. minuti kada je Dejan Radonjić nadskočio suparničkog igrača i glavom poentirao za 1:0.

Potom je Lokomotiva rutinski čuvala prednost, ali je tijek utakmice okrenuo događaj u 43. minuti kada je Uzuni žestoko startao na Lončara i zbog toga zaradio crveni karton.

Od samog početka drugog poluvremena Rijeka je nizala prilike i pojačavala pritisak pa je prvo Heber izjednačio u 54. minuti, dok je u 65. Gorgon pogodio za 2:1.

Do kraja susreta domaćin je pokušavao doći do izjednačenja, no opasnije je bilo na drugoj strani, ali Riječani nekoliko sjajnih prilika nisu pretvorili u nove pogotke, piše HNTV.

Hrvatski nogometni kup, četvrtfinale: Lokomotiva – Rijeka 1:2 (Radonjić 19./Heber 54., Gorgon 65.)