HNL: Lagana pobjeda Hajduka kod Rudeša, Rijeka slavila u Osijeku

Nogometaši Hajduka lakoćom su svladali Rudeš u gostima 4:1, u dvoboju 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U kojem će smjeru ići ova utakmica nagovijestila je već sedma minuta kada je Erhun Obanor pogodio vlastitu mrežu i Hajduk je poveo. Naknadno je Mijo Caktaš u 24. minuti povećao na 2:0, dok je svaka neizvjesnost isparila u 64. minuti kada je Jairo povećao na 3:0.

U drugom poluvremenu nizale su se stopostotne prilike Hajduka. Još je jednu iskoristio Jairo u 69. za svoj drugi pogodak, a zatresla se i mreža na suprotnoj strani. Tomičić je osam minuta prije kraja postigao počasni gol za posljednju momčad Lige.

Rudeš tako i dalje čeka premijernu pobjedu u sezoni, dok je novi trener Hajduka Siniša Oreščanin na novom poslu startao uvjerljivom pobjedom, piše HNTV.

HT Prva liga, 16. kolo: Rudeš – Hajduk 1:4 (Obanor 7.-ag, Tomičić 82./Caktaš 24., Jairo 64., 69.)

Golovima Čolaka Rijeka slavila u Osijeku

Nogometaši Rijeke pobijedili su u derbi utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Slavili su riječki nogometaši u Gradskom vrtu protiv Osijeka 2:1.

Nastavila se tako pobjednička serija Rijeke od trenutka kako ju je trenerski preuzeo Igor Bišćan. Isto tako, druga je ovo uzastopna velika pobjeda Rijeke. Nakon 1:0 na Rujevici protiv Dinama, osvojen je i Gradski vrt.

No, utakmica nije tako počela. Šorša je već u osmoj minuti iskoristio grešku Mamića i poentirao za 1:0 Osijeka.

U nastavku utakmice dominirala je Rijeka i na kraju zasluženo pobijedila, a kao i protiv Dinama, junak riječke pobjede bio je Antonio Mirko Čolak koji je postigao oba gola (43. i 54. minuta).

U samoj završnici Osijek je ipak mogao do boda, no gostujući igrač Lončar u 88. minuti spasio je Rijeku izbacivanjem lopte sa same vratarske linije.

Rijeka je na ljestvici preskočila Osijek i s 30 bodova dijeli drugo mjesto s Lokomotivom.

HT Prva liga, 16. kolo: Osijek – Rijeka 1:2 (Šorša 8./Čolak 43., 54.)