VIDEO Maksimir je eksplodirao potpuno Oršiiiiiiiiiiić 3:1, počelo je proljeće u studenom pod gustom maglom

Dinamo je večeras odigrao povijesnu utakmicu protiv Spartaka iz Trnave za proljeće u Europi, doživljaj gledateljima kvarila je magla, bila je vrlo gusta, ali se povremeno malo razilazila.

Sjever je bio zatvoren, ali je ostalo 20-21 tisuća sjedalica koje su rasprodane. Poluvrijeme je završilo 2:0 za Dinamo. Nino Bule, pomoćnik Nenada Bjelice najavio je drugo poluvrijeme bez kalkulacija. Na kraju Dinamo je s 3:1 osigurao proljeće u Europi.

Nogometaši Dinama osigurali su dva kola prije kraja prolazak u šesnaestinu finala Europske lige te će prezimiti u Europi prvi put nakon 1970. godine jer su u susretu četvrtoga kola D skupine u Zagrebu pobijedili slovački Spartak iz Trnave s 3:1 (2:0).

Pogotke su za hrvatskog prvaka postigli Amer Gojak (22), Andrej Kadlec (35-ag) i Mislav Oršić, dok je strijelac za Spartak bio Vakhtang Chanturishvili (63). Dinamo je igrom oduševio prepuni stadion, nazočilo je 20-tak tisuća gledatelja – sjeverna tribina je bila zatvorena zbog kazne UEFA-e – ali je fantastični ugođaj na Maksimiru pokvarila gusta magla, zbog čega je susret bio na rubu regularnosti. U sljedećem kolu Dinamo odlazi u goste Fenerbahčeu, kada može osigurati i prvo mjesto u skupini i povoljniji ždrijeb.

Bila je to još jedna velika utakmica Dinama u Europi i posve zaslužena pobjeda jer su, pogotovo u prvom poluvremenu, nadigrali slovačku momčad.

Dinamo je utakmicu otvorio šansom Hajrovića u 10. minuti, ali njegov udarac po sredini gola vratar Chudy je obranio. U 15. minuti je Gojak, nakon proigravanja Olma, promašio nemoguće, potpuno sam, sa samo pet metara, poslao je loptu pored vrata. Dinamo je nastavio s opsadom gola Slovaka, pa je u 21. minuti ponovno probao Hajrović, ali je vratar Spartaka ponovno obranio. No, Chudy nije mogao ništa minutu kasnije kada se Amer Gojak golom iskupio za promašaj u 15. minuti. Oršić je jednu dugu loptu vratio u sredinu, Gavranović proslijedio do Gojaka, koji s pet metara atraktivnim porezom petom pogađa nebranjena vrata. U 30. minuti zbog izuzetno guste magle i uvjeta na granici regularnosti suci su morali zatražiti loptu narančaste boje.

U 35. minuti Dinamo je poveo s 2:0 nakon što je prizemni ubačaj Stojanovića branič Spartak Trnave Andrej Kadlec skrenuo u vlastitu mrežu. U 43. minuti slovački vratar u mat-situaciji brani udarac Oršića u još jednoj prilici u sjajnom prvom dijelu hrvatskog prvaka.

Gavranović je u 57. minuti imao veliku priliku za povećanje vodstva, izašao je sam ispred vratara, ali je njegov pokušaj loba otišao iznad grede. U 63. minuti Slovaci su smanjili iz svog prvog opasnijeg napada i udarca na utakmici, a Gruzijac Vaghtang Čanturišvili je iskosa s lijeve strane uspio precizno pogoditi suprotni kut vrata Dinama. U 80. minuti Petković je ubacio i na drugoj vratnici pronalazi Mislava Oršića, koji loptu posprema u mrežu za veliko olakšanje tribina, prenosi HRT.

DINAMO: Livaković – Rrahmani, Perić, Theophile-Catherine, Stojanović – Ademi – Oršić, Olmo, Gojak, Hajrović – Gavranović

SPARTAK: Chudy – Čonka, Godal, Toth, Kadlec – Rada, Greššak – Čanturišvili, Skhirtladze, Jirka – Ghorbani

—————————————————————————————————————————————
DINAMO – SPARTAK 3:1
—————————————————————————————————————————————–
90+4′ Kraaaaj, Dinamo ima europsko proljeće

90′ Igra se 4 minute nadoknade

90′ Olmo van, Budimir ulazi

86′ Kadlec van, Dangubić unutra

83′ Korner za Dinamo, Slovaci otklonili opasnost

82′ Jiri Kulhanek ulazi, Skhirtladze izlazi

82′ Oršić van, Šunjić unutra

79′ Oršiiiić 3:1Fantastična asistencija Petkovića

76′ Čanturišvili se bacio, slobodan udarac za Spartak, par metara od kornera s desne strane Dinamovog gola, otklonjena opasnost. Gavranović van, Petković ulazi

74′ Spartak je pokušao nešto iz daljine, lopta odlazi daleko pokraj Livakovićevog gola

73′ Igra se uglavnom na sredini, ima dosta prekida, auta, pogrešaka…

70′ Malecki ulazi, Ghorbani van

66′ Davit Skhirtladze, žuti, nogom u glavu Perića

62′ Čanturišvili zabija gol, 2:1

57′ Strelovita kontra Oršića koji upošljava Gavranovića, ali ovaj puca malo preko gola

54′ Ali Ghorbani vrlo grubo starta na Ademija, žuti karton

52′ Korner za Dinamo, završava kod Spartaka

50′ Korner za Trnavu, očišćeno

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

Nino Bule, pomoćnik Nenada Bjelice najavio je drugo poluvrijeme bez kalkulacija

—————————————————————————————————————————————-
45+1 Kraj prvog poluvremena, moglo je biti i više od 2:0

45′ Igra se minuta nadoknade

43′ Oršić izbija pred Chudyja, ali uvaj mu ulazi u šut i skida udarac

42′ Dinamo drži igru pod kontrolom

35′ Slovaci su zabili sami sebi, Kadlec gooooooooooooooooool 2:0

33′ Gojak puca pokraj Spartakovog gola

32′ Stigla je crvena lopta, magla je gusta

29′ Dinamo i dalje ima inicijativu, 60 posto posjeda lopte, ukupno 8 šuteva na gol (4 u okvir), Spartak dva – pokraj gola

22′ Gojaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak petom, 1:0

21′ Hajrović snažno puca s desne strane, Chudy brani, Rada dobiva žuti zbog ranijeg povlačenja Gavranovića

19′ Oršić puca preko gola

18′ Vratila se magla

16′ Shirtladze puca s vrha šesnaesterca pokraj Livakovićevog gola

15′ Gojak u 100 postotnoj situaciji, izbija sam pred Chudyja i puca pokraj gola

13′ Magla se malo podigla

11′ Olmo puca, blok, korner, Dinamo je spetljao kod izvođenja

9′ Toth ruši Gavranovića, Oršić izvodi s lijeve strane, Dinamo dva puta snažno tuče po golu (Ademi i Hajrović), Chudy spašava Spartak

7′ Igra se živahno, gledateljima smeta magla, ali igračima ne

4′ Čanturišvili u prodoru, puca pored Livakovićevog gola

1′ počela je utakmica….