Rasplet u Dinamovoj skupini: Anderlecht je ispao, za sada Fenerbahce i Dinamo idu dalje

U prvoj utakmici četvrtog kola skupine D Europske lige Fenerbahče je s 2:0 pobijedio Anderlecht.

Tim rezultatom Turci su stigli korak bliže prolasku skupine u kojoj se još nalaze i Dinamo i Spartak Trnava, dok su Belgijanci izgubili i matematičku nadu da mogu biti među dvije prvoplasirane momčadi. I sa šest osvojenih bodova u preostalih 180 minuta Anderlecht ne može proći dalje…

Na stadionu Sukru Saracoglu u Istanbulu golova nije bilo sve do ulaska u posljednjih 20 minuta, da bi Mathieu Valbuena u 71. i Michael Frey u 74. riješili pitanje pobjednika, a svaku nadu Anderlechtu ubio Zakaria Bakkali, koji je u 76. i 79. dobio dva žuta kartona.

Inače, ovaj dvoboj je imao nevjerojatnu statistiku što se tiče Anderlechta. Uputili su ukupno 16 udaraca prema vratima, od čega niti jedan nije išao u okvir (devet ih je išlo van okvira, a sedam je blokirano)…

Dodajmo kako je od dvojice hrvatskih reprezentativaca iz redova Anderlechta Antonio Milić odigrao svih 90 minuta, dok je Ivan Santini ostao na klupi, piše gol.hr.