HNL Osijek s 2:0 slavio na Poljudu nakon deset godina, rutinska pobjeda Dinama protiv Rudeša

Dinamo je rutinski obavio utakmicu desetog kola HT Prve lige te je u gostima pobijedio Rudeš 3:0. Podsjetimo kako je na samom startu sezone Rudeš osvojio bod u ogledu protiv aktualnog prvaka, piše HNTV.

Utakmicu je riješio Mario Budimir u prvom poluvremenu kada je s dva pogotka, u 23. i 28. minuti, odvukao Dinamo na dva gola prednosti.

Mogao je Dinamo i ranije povećati vodstvo, no dogodilo se to u 74. minuti kada je Rrahmani pogodio za konačnih 3:0.

Rudeš je ostao na dnu ljestvice, dok je Dinamo drugoj Lokomotivi pobjegao na pet bodova prednosti.

HT Prva liga, 10. kolo: Rudeš – Dinamo 0:3 (Budimir 23., 28., Rrahmani 74.)

Osijek s 2:0 slavio na Poljudu nakon deset godina

U posljednjem ogledu desetog kola HT Prve lige, derbi susretu na Poljudu, nogometaši Osijeka su s 2:0 pobijedili Hajduk.

Bila je to prva pobjeda Osijeka u Splitu nakon deset godina, a njome su ujedno skočili na drugo mjesto ljestvice i postali prva pratnja prvaku Dinamu.

Hajdukova je obrana u ovih 90 minuta častila suparnika, a Osijek je to iskoristio i zasluženo pobijedio. U 36. minuti Boban je golom okončao kontru Osječana, dok je u 59. Mirko Marić iskoristio grešku Splićana i zapečatio pobjedu svoje momčadi.

Bila je ovo posljednja utakmica na Poljudu s navijačima. Zbog kazne će splitska momčad iduća četiri susreta odigrati pred praznim tribinama, piše HNTV.

HT Prva liga, 10. kolo: Hajduk – Osijek 0:2 (Boban 36., Marić 59.)