VIDEO Europska liga: Dinamo ohladio Fenerbahce na Maksimiru, 4:1

Dinamo ide po prve ovosezonske bodove u Europskoj ligi u Skupini D, u gostima je Fenerbahce. Prvo poluvrijeme završilo je 2:0 za Dinamo, a na kraju Dinamo je pobijedio 4:1

DINAMO: Livaković, Theophile-Catherine, Dilaver, Rrahmani, Stojanović, Šunjić, Gojak, Hajrović, Oršić, Olmo, Gavranović

FENERBAHCE: Tekin, Ozbayrakli, Neustadter, Reyes, Koybasi, Topal, Elmas, Potuk, Benzia, Chahechouhe, Frey

——————————————————————————————————————————–
Dinamo-Fenerbahce 4:1
———————————————————————————————————————————-

90+4 Kraj, izvrsna utakmica Dinama

90+2′ Turski igrač igra rukom u svom kaznenom prostoru, ali ništa se ne sudi, iz nastavka akcije Olmo puca, turski golman brani

90′ Igra se 4 minute nadoknade

90′ Doumbia ruši turskog igrača na rubu šesnaesterca. Elmas kombinira, ali su se Turci prekombinirali

85′ Gavranović van, Budimir unutra

85′ Theophile dodaje loptu Livakoviću no ne vidi da Slimani na bijeloj točki veže kopačku, podiže se, krade loptu, no spasio je obranom Livaković

81′ Još jedan korner za Dinamo. Hajrović van uz gromoglasni pljesak tribina, Doumbia unutra.

78′ Korner za Dinamo nakon prodora Hajrovića po desnoj strani. Rrahmani puca, još jedan korner. Gavranović dva puta ne realizira iz peterca.

77′ Šunjić žuti

76′ Oršić van, Kadzior unutra

74′ Oršić dobro ulazi u kazneni prostor gostiju, daje Rrahmaniju koji pokušava naći Gavranovića, ali turski golman hvata loptu

73′ Dinamo i dalje drži konce igre u rukama

63′ Zagužvalo se između Gojaka i Koybasija na sredini igrališta, a onda su se umiješali i drugi u naguravanje. Gojaku žuti.

62′ Bomba Šunjića s dvadesetak metara završava u vratnici uz pomoć turskog golmana

60′ Olmoooooo 4:1

57′ Uporni Olmo uzima loptu između dvojice Turaka koji su pogriješili, prolazi u šesnaesterac, vraća za Hajrovića koji sam stoji na bijeloj točki i gooool 3:1

47′ Korner za Turke, Neustadter zabija glavom za 2:1 Neustadter se prišuljao nečuvan blizu gola i položio loptu u mrežu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Oršić puca preko gola s dvadesetak metara

———————————————————————————————————————————–
45+1 Bilo je to izvrsno prvo poluvrijeme Dinama u Europskoj ligi, 2:0

45′ Igra se minuta dodatka

44′ Hajrović napucao loptu, dobio žuti

37′ Kakva situacija pred golom Turaka, Hajrović ubacuje iz kornera na glavu Dilavera, ovaj snažno puca ali u vratnicu, lopta opet dolazi do Dinamovaca u petercu, koji petljaju, ali nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu

32′ Slobodan udarac za Turke u zoni šuta oko 25 metara od Dinamovog gola. Livaković vrlo lijepo skida loptu ispod grede

30′ Stojanović prolazi desnom stranom, ubacuje na peterac, ali Gavranović glavom ne pogađa mrežu

27′ Hajrooooović 2:0Fantastična asistencija petom Gavranovića za Hajrovića koji s vrha šesnaesterca bombom matira Tekina.

19′ Hajrović snažno puca s dvadesetak metara ali pogađa Gojaka

15′ Oršić izvodi slobodnjak, ubacuje u šesnaesterac, korner, odigrana akcija, Šunjiiiić 1:0 Nakon kornera Gavranović je na suprotnoj vratnici došao do lopte, asistirao za Šunjića koji s ruba kaznenog prostora šalje loptu u lijevi donji kut mreže, prvi Šunjićev gol za Dinamo u 15. utakmici.

10′ Gojak sada prolazi s desne strane, ubacuje u šesnaesterac, Oršić glavom pokušava spustiti za Gavranovića, ali lopta dolazi do Turaka

8′ Brza polukontra preko Stojanovića s desne strane, ali on ubacuje u pet metara turskom golmanu u ruke

5′ Prodor Oršića po lijevoj strani i udarac s dvadesetak metara pokraj gola