HNL: Dinamo preživio Goricu s igračem manje, Argentinac Mierez slomio Inter u Zaprešiću

Nogometaši Dinama uspješno su obavili gostovanje u Velikoj Gorici te su s minimalnih 1:0 pobijedili Goricu u susretu sedmog kola HT Prve lige.

Dinamo je bio bolji tijekom ovog ogleda. Napadao je od početka, pritiskao suparnika koji je popustio početkom drugog poluvremena. Jedini je pogodak na utakmici postigao Dani Olmo u 49. minuti.

U 60. i 66. minuti dva je žuta kartona zaradio Stojanović i Dinamo je ostao s igračem manje, ali i nakon toga bolje je prilike imao aktualni hrvatski prvak.

Gorica je odigrala hrabro, dosta čvrsto u obrani, ali na kraju ipak nije izbjegla poraz. Time je stala i pobjednička serija Gorice koja je imala tri pobjede u nizu, piše HNTV.

HT Prva liga, 7. kolo: Gorica – Dinamo 0:1 (Olmo 49.)

Argentinac Mierez slomio Inter u Zaprešiću

U Zaprešiću je odigrana prva utakmica sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige. Premijernu je pobjedu u sezoni izborila pulska momčad koja je slavila 2:1.

Zaprešićani su bili mnogo bolji tijekom cijele utakmice. Domaći su igrači imali brojne prilike, ali osim što nisu iskoristili svoje trenutke pred pulskim vratima, dva puta ih je pokopao 21-godišnji Argentinac Ramon Mierez.

Prvi je gol Argentinac postigao u 20. minuti za 1:0, a nakon oduzete lopte i solo prodora u 87. je pogodio za prvu pobjedu Puljana u sezoni.

Kada nije išlo iz igre uspio je domaćin postići pogodak iz jedanaesterca (79. minuta, Komnen Andrić), ali i to je bilo premalo za bod.

HT Prva liga, 7. kolo: Inter-Zaprešić – Istra 1961 1:2 (Andrić 79.-11m/Mierez 20., 87.)