Hrvatska bez devet igrača sa SP-a remizirala s Portugalom

Večeras na stadionu Algarve u Faru, u prijateljskoj utakmici, snage su odmjerili europski prvak Portugal (7. na FIFA-inoj ljestvici) i svjetski doprvak Hrvatska (4. na ljestvici).Prvo poluvrijeme završilo je 1:1, a to je bio i krajnji rezultat.

Nakon jakih provjera prije SP-a, Hrvatska opet igra prijateljski susret protiv kvalitetne reprezentacije – aktualnog prvaka Europe Portugala. “Nećemo se zadovoljiti egzotičnim reprezentacijama, nema previše koristi od takvih utakmica, nadam se da ćemo tako i nastaviti”, rekao je Dražen Ladić, prenosi gol.hr.

Dva igrača će priliku za reprezentativni debi čekati s klupe: stoper Anderlechta Antonio Milić i vratar Club Bruggea Karlo Letica.

Klupa Hrvatske: Letica (G), Livaković (G), Bradarić, Brozović, Čop, Jedvaj, Milić, Pašalić, Pivarić, Rog, Santini

U napadu će od prve minute zaigrati debitant Marko Livaja. Prostor u prvih 11 Livaji su otvorili izostanci Andreja Kramarića i Ante Rebića te umirovljenje Marija Mandžukića. Dalić je najavio da će u drugom poluvremenu isprobati Ivana Santinija.

HRVATSKA: Kalinić – Vrsaljko, Mitrović, Vida, Barišić – Badelj – Kovačić, Modrić – Pjaca, Livaja, Perišić

PORTUGAL: Patricio, Cancelo, Pepe, Dias, Rui, W. Carvalho, Neves, Pizzi, Bruma, B. Silva, A. Silva
—————————————————————————————————————————————-
Portugal-Hrvatska 1:1
—————————————————————————————————————————————–
90+5′ Utakmica je završila, 1:1

90+3′ Portugal je pritisnuo, ukupno 18 udaraca na gol, Hrvatska 5

90′ Pet minuta nadoknade

85′ Portugalci imaju inicijativu, Hrvatska se brani

78′ Rui ubacio, Milić pogodio Kalinićevu stativu

72′ Carvalho žuti, rukama zadržao Santinija, Pjaca van, Rog unutra

71′ Izmjene su utjecale na tempo utakmice, u negativnom smislu

63′ Perišić van, Duje Čop ulazi

60′ Neves iz daljine puca visoko preko gola

57′ Livaja ja izašao, u igri je Ivan Santini.

55′ Modrić ide van uz aplauz s tribina, Pašalić ulazi

47′ Korner za Hrvatsku, Modrić ubacuje, još jedan korner. Perišić glavom puca u Patricija.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Antonio Milić je zamijenio Vrsaljka

45+3 Kraj prvog poluvremena, 1:1

45′ Tri minute nadoknade

42′ Kovačiću žuti zbog prigovora, Neves puca, Jedvaj odbija u korner

38′ Prekršaj na Brumi u zoni šuta, dvadeset metara od Kalinićevog gola, Rui puca od živog zida u korner. Blok i još jedan korner, Kalinić hvata

33′ Vidu iznose s terena, ući će Tin Jedvaj

32′ Pepe izjednačava, glavom posprema loptu iza Kalinića

30′ Perišiću žuti, zaustavio Portugalca rukama

29′ Brza kontra Hrvatske s lijeve strane preko Perišića, upošljava na desnoj strani Pjacu, Pjaca ulazi u kazneni prostor između dvojice, ali samo korner. To su vatreni spetljali

27′ Vidi se ukazuje pomoć, uklizao je Portugalcu u brzoj kontri i izbio loptu, ali je i Kalinić izišao s gola i umjesto lopte pogodio Vidu u ruku

20′ Cancelo puca u vanjski dio Kalinićeve mreže, dovoljno jako da je razdrma i da suci moraju popravljati rupu

18′ Periiiišiiiiiiiić goooooool 1:0

15′ Bruma je opet opasan, Badelj ga ruši na 20 metara od gola. Neves puca preko zida i malo pokraj vratnice

11′ Sjajan prodor Pjace, Kovačić odlično puca s 20 metara, Rui Patricio krajnjim naporom izbacuje u korner. Nakon kornera Badelj puca pokraj gola

9′ Hrvatska je uspostavila ravnotežu na sredini, ali Portugal brzo prelazi u fazu napada i Kalinić opet spašava gol

3′ Još jedna šansa Brume, Kalinić brani

2′ Bruma puca s lijeve strane, Kalinić brani, Portugal je dosta agilan od početka